Forum
 

Wojna o napastnika

Zanosi się na wielką burzę pomiędzy dwoma śląskimi pierwszoligowcami — Górnikiem Zabrze i Odrą Wodzisław. W czwartek Górnik uzgodnił warunki rocznego kontraktu z Sylwestrem Czereszewskim, który w sobotę miał dołączyć do drużyny przebywającej na zgrupowaniu w Słowacji.
Wczoraj 34-letni napastnik (72 gole w ekstraklasie w barwach Stomilu Olsztyn, Legii Warszawa i Górnika Łęczna) zadzwonił do Zabrza i powiedział, że... inny klub dał mu więcej pieniędzy. Tym klubem jest Odra. Dziś piłkarz ma się pojawić w Dzierżoniowie, gdzie trenuje ekipa Waldemara Fornalika.
Sam zainteresowany zaprzecza, jakoby o wyborze decydowały pieniądze. — Przepraszam Górnika, bo on pierwszy wyciągnął do mnie rękę, ale Odra jest silniejszym zespołem i w tej drużynie otwierają się przede mną większe perspektywy — tłumaczy Czereszewski.
Prezes zabrzańskiego klubu Zbigniew Koźmiński nie przebiera jednak w słowach: — To palant bez honoru. Mówił w wywiadach, że słowo jest dla niego święte. Franek Smuda przekonywał mnie, że to dobry chłopak, że po tym jak pół roku nie grał w żadnym klubie, warto mu pomóc. Nie miał racji — piekli się sternik Górnika.
Menadżer Odry Edward Socha dziwi się tak gwałtownym reakcjom. — Czy Czereszewski miał już kontrakt z Górnikiem? A ustnych umów to ja mam setki. My też nie mamy napastników i chcemy jakoś sklecić skład. Przecież i tak wszystko zależy od samego zawodnika, który zresztą jeszcze nie zdecydował, czy u nas zostanie — podkreśla Socha.
Oburzony Koźmiński miał wczoraj dzwonić do prezesa Odry Ireneusza Serwotki. — Powiedziałem, co o nim myślę. To chamstwo — dodaje prezes Górnika.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online