Fornalik: Nie rozdzierać szat

» Dlaczego Górnik przegrał?
Waldemar Fornalik, trenerem Górnika: - Zadecydowały dwie niefrasobliwie stracone bramki w I połowie: bronimy się praktycznie całą drużyną, a mimo to rywale wychodzą na pozycję sam na sam z bramkarzem. Później Sladojević mógł zostać bohaterem meczu i szkoda, że nie padł jeszcze choć jeden gol dla nas. Zespół walczył do końca o wyrównanie. Uważam, że remis byłby dziś zasłużony. Na pocieszenie możemy sobie tylko powiedzieć, że rozegraliśmy jedno z lepszych spotkań w tej rundzie. Niestety, przegrane. Nie można jednak rozdzierać szat, tylko patrzeć przed siebie. 
» Grając z przewagą jednego zawodnika Górnik najczęściej wrzucał piłki w pole karne. Czy te ataki nie były zbyt schematyczne?
- Rzeczywiście, zbyt często próbowaliśmy dośrodkowań licząc na wzrost Sladojevicia, ale padały one łupem Bieniuka i Djokovicia. Trzeba było częściej zagrać do napastników po ziemi, żeby mogli nadbiec zawodnicy z drugiej linii. Zabrakło trochę zimnej krwi i wyrachowania.

» Przed meczem ma pan ból głowy których napastników wystawić, ale w Górniku chyba wciąż brakuje rasowego snajpera - jak choćby Kryszałowicz czy Zieńczuk?
- Umówmy się, że takich zawodników jak Zieńczuk, czy Kryszałowicz brakuje w każdym polskim klubie - może poza Wisłą Kraków. Ale co mecz jestem mądrzejszy. Dziś jestem mądrzejszy o kolejne spotkanie i powoli sito selekcji będzie odsiewać.

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: BlacholRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]