Instynkt strzelca - rozmowa z Grzegorzem Jakoszem

» To pana pierwszy gol w ekstraklasie. A Jak bywało ze strzelaniem bramek wcześniej?
Grzegorz Jakosz: - W juniorach Unii Racibórz byłem nawet królem strzelców. W jednym meczu strzeliłem kiedyś pięć bramek. Potem zostałem przesunięty do obrony i miałem inne zadania. 
» Jak widać, instynkt strzelecki wciąż jednak w panu drzemie...
- Na ostatnim zgrupowaniu podczas ligowej przerwy zdobyłem gola w meczu sparingowym. Pomyślałem sobie wtedy że może się przełamałem i strzelę też coś w lidze. No i udało się. Cieszę się, bo na meczu byli akurat mama, tata, siostra, brat, ojciec chrzestny i moja dziewczyna Kasia.

» Mecz z Amiką zaczęliście z wysokiego pułapu. Co się stało, że przegraliście?
- Po szybko strzelonym golu chcieliśmy pójść za ciosem, gramy przecież dla kibiców, oni oczekują dobrego widowiska. Niestety, w nasze poczynania wdarł się chaos. Straciliśmy głupią bramkę - zabrakło determinacji i spokoju, żeby wybić piłkę z naszego pola karnego. Potem był drugi gol "do szatni" i zrobiło się ciężko. Amica zamurowała bramkę i nic już nie chciało wpaść.

» Jak grało się przeciwko Pawłowi Kryszałowiczowi?
- Raz chciał mi założyć "siatkę", ale wybiłem mu piłkę na aut (śmiech). Spojrzeliśmy sobie głęboko w oczy. W ogóle dobrze mi się dziś grało. To dopiero mój piąty mecz w I lidze, z każdym nabieram coraz więcej doświadczenia. Będzie jeszcze lepiej.

» Dziś grał pan bardzo odważnie, do przodu...
- Trener nastawiał mnie, żeby włączać się do akcji ofensywnych, żeby w ataku wspierać kolegów. Staram się, ale nie mogę też zapominać o defensywie. W końcu jestem obrońcą.

SYLWETKA
Ur. 28 września 1979r. Kluby: Unia Racibórz, Włókniarz Kietrz, GKS Bełchatów. Debiut w ekstraklasie: 9 sierpnia 2003r. z Lechem Poznań (2:1). Pierwszy gol w ekstraklasie: 13 września z Amicą Wronki (1:2). Kawaler, dziewczyna: Katarzyna.

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: BlacholRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]