Furtok, Plizga i Wijas w Górniku?

Młodzi piłkarze "Gieksy" są jej największą wartością. Jeszcze niezmanierowani, ambitni, wciąż wierzący, że uratują ekstraklasę dla Katowic. Jednak kto wie, czy po prawdopodobnym spadku uda się ich zatrzymać w klubie? Jak informuje "Gazeta Wyborcza", dwaj młodzi piłkarze GKS-u Katowice Dawid Plizga i Łukasz Wijas znaleźli się w orbicie zainteresowań Górnika Zabrze.
Utalentowani podopieczni Jana Furtoka prawdopodobnie nie powinni mieć problemów ze znalezieniem nowych pracodawców, choć jak sami przyznają, woleliby pozostać na Bukowej. Coraz głośniej mówi się, że Górnik Zabrze interesuje się także trenerem "Gieksy" Janem Furtokiem. - To najlepszy sposób, aby ściągnąć za darmo piłkarzy. Trzeba najpierw zatrudnić ich "ojca"... - tłumaczy Dziurowicz. - Nie mam zamiaru nigdzie się ruszać. W GKS-ie mam jeszcze wiele do zrobienia. Ktoś interesuje się moimi chłopakami? Bardzo mnie to cieszy, bo to znaczy, że wykonujemy dobrą robotę - mówi Furtok.

Dawid Plizga, 20 lat, napastnik
Ma kontrakt do czerwca 2008 roku. Spośród wychowanków klubu zdecydowanie numer 1 na ewentualnej liście transferowej. Interesują się nim Groclin, Górnik Zabrze, mówi się też o możliwości wyjazdu do klubów niższych lig niemieckich. - Cały czas słyszę, że ktoś widzi mnie w swoim składzie. Nawet jeżeli będziemy grali w drugiej lidze, to chcę pozostać na Bukowej. Wierzę, że wtedy ktoś to poukłada i szybko wrócimy do ekstraklasy - uważa.

Łukasz Wijas, 20 lat, obrońca
Kontrakt do czerwca 2008 roku. Chętnie widziałby go u siebie Górnik Zabrze. - Z GKS-em jestem związany od początku. Nie wyobrażam sobie, że zagram gdzieś indziej. Druga liga? Jeżeli się nam przydarzy, to nie będzie wielka tragedia. Postaramy się zaraz awansować - mówi.

źródło: Gazeta Wyborcza
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]