„Chałbi” poza grą

Michał Chałbiński ma uraz achillesa i nie trenuje. Co prawda do meczu z Groclinem pozostało jeszcze sporo czasu, jednak dziś wydaje się mało prawdopodobne, by najlepszy strzelec Górnika w tym sezonie wyszedł na boisko. – Ma problemy z chodzeniem. „Dostał” mocno po nogach i nie wygląda to dobrze – twierdzi trener zabrzan, Marek Wleciałowski, oceniając stan zdrowia swojego piłkarza. Przypomnijmy, że kontrakt Chałbińskiego z Górnikiem kończy się w czerwcu. Piłkarz ma oferty z kilku klubów, między innymi z Zagłębia Lubin. – My też przedstawiliśmy mu nasze warunki. Zna je, i ma się określić – dodaje prezes Górnika, Zbigniew Koźmiński. Jeden napastnik może więc odejść, inny zostanie na Roosevelta kolejne dwa lata. Wczoraj prezes zabrzan doszedł do porozumienia z Arkadiuszem Aleksandrem. – Na pewno zostanie z nami. Podobnie jak Bartosz Białkowski, który przez następny rok na pewno będzie naszym piłkarzem – kontynuuje Z. Koźmiński.
Dziś na treningu pojawił się Piotr Protasiewicz, Polak będący w kadrze pierwszoligowej drużyny holenderskiej, Twente Enschede. Piłkarz był już kilka miesięcy temu przez tydzień w Zabrzu i zagrał nawet sparing z Wisłą Kraków. Wrócił do Holandii, a teraz ma być w klubie co najmniej tydzień. – Myślę, że po tym czasie będziemy mogli więcej powiedzieć o jego przydatności do zespołu. Zresztą nie tylko Protasiewicz będzie dziś na treningu. Zaprosiliśmy kilku młodych piłkarzy. Część to nasi juniorzy, a część spoza Zabrza – mówi Wleciałowski.
Wznowili już treningi Marcel Liczka. Indywidualnie trenowali wczoraj Diego Rambo, Piotr Stawowy i Krzysztof Bukalski. Nie są to poważne urazy, choć szczególnie bolesny i nie przyjemny jest ten, który dolega Bukalskiemu. Piłkarz od kilku tygodni gra z infekcją palca u nogi. Tradycyjnie już poza treningiem jest Nigeryjczyk Ugo, ale go tego pewnie kibice i trenerzy Górnika zdążyli się już przyzwyczaić.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]