Czarni Żagań - Górnik Zabrze w 40-lecie finału PP

W 40 rocznicę jednej z największych sensacji w historii rozgrywek o Puchar Polski dojdzie do rewanżu za finał z roku 1965, kiedy to w ostatecznej rozgrywce o to trofeum wystąpiła drużyna z ligi okręgowej, Czarni Żagań. 25 czerwca w Żaganiu ponownie spotkają się jedenastki miejscowych Czarnych i Górnika Zabrze.
2 czerwca 1965 roku w Zielonej Górze Czarni przegrali finałowe spotkanie z Górnikiem 0-4. Hat trickiem w tym spotkaniu popisał się Ernest Pol. 

Wcześniej Czarni wyeliminowali: Wisłę Kraków, Pogoń Szczecin, Polonię Bytom i Start Łódź. Porażka piłkarzy z Żagania w finale - przy jednoczesnym tytule mistrza Polski zdobytym przez Górnika - dawała Czarnym prawo gry w europejskich pucharach. Jednak PZPN na to się nie zgodził.

- Przygotowując mecz upamiętniający spotkanie sprzed lat chcieliśmy, by odbył się 28 maja, czyli niemal dokładnie po 40 latach - powiedział kierownik Czarnych, Henryk Zawadzki. - Niestety zabrzanie jeszcze nie byli pewni, czy przypadkiem nie będą musieli grać w barażach i nie przystali na ten termin. Zgodzili się na 25 maja.

Mecz wspomnień ma być ostatnim elementem całodziennego festynu. Organizatorzy - Urząd Miasta i klub - chcą zaprosić na ten mecz bohaterów spotkania sprzed lat. W meczu towarzyskim jednak wystąpią piłkarze z aktualnych składów z ekstraklasy (Górnik) i IV ligi (Czarni).

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]