Pięć goli i pięć ofert

Wiosną Michał Chałbiński strzelił 5 bramek dla Górnika Zabrze‚ a każdy ze zdobytych goli dał mu nową ofertę pracy. W tej chwili pięć klubów stara się o napastnika‚ któremu 30 czerwca tego roku wygasa kontrakt ze śląskim klubem. Jeśli Górnik nie znajdzie sponsora, to nie będzie w stanie zatrzymać Chałbińskiego‚ który w Zabrzu miesięcznie zarabia pieniądze rzędu 10 tysięcy złotych. Piłkarz może też liczyć na wejściówki w wysokości tysiąca złotych i premie za zwycięstwa - 15 tysięcy do podziału na zespół. 
Łatwo policzyć‚ że przy dobrym układzie Chałbiński może na Roosevelta zarobić około 18 tysięcy złotych miesięcznie. Zatem, nawet średnio zamożnym klubom łatwo będzie przebić Górnika. - Jeśli budżet naszego klubu utrzyma się na poziomie 4 milionów złotych, nie zatrzymamy Chałbińskiego. Oczywiście wkrótce siądziemy z nim do rozmów‚ ale wielkich nadziei robić sobie nie możemy. Zawodnik jest z nami związany emocjonalnie‚ jest mu w Górniku dobrze‚ ale liczy się kasa - podkreśla stanowczo prezes Górnika Zbigniew Koźmiński.
Zawodnik na razie nie chce mówić o zmianach. - Nic nie wiem na temat ofert - przyznaje. - Oferty są‚ ale jakie, nie zdradzę. Nie moja sprawa‚ a jeśli Michał nie chce nic mówić, to i ja będę milczał - dodaje prezes Koźminski.
Chałbiński w 2003 roku wrócił do Polski z nieudanej przygody w drugiej lidze niemieckiej. - Do Jahn Regensburg sprowadził mnie trener‚ który był skonfliktowany z właścicielem. Gdy szkoleniowiec odszedł, wypadłem ze składu - wspomina piłkarz‚ któremu powrót do kraju był jednak na rękę. Chałbiński chciał być przy ciężko chorym ojcu‚ a mógł to zrealizować, wracając na Śląsk.
Długo po powrocie zawodnik nie mógł odnaleźć formy. Jesienią zaczął strzelać bramki‚ ale tylko dwie z nich dały Górnikowi zwycięstwo. Trzy gole zdobyte wiosną przełożyły się na zdobycie przez zabrzan 7 punktów.
W tym sezonie zawodnik już 8-krotnie wpisywał się na listę strzelców‚ na koncie ma też 4 bramki zdobyte w Pucharze Polski.
Zgodnie z klubową tradycją, najlepszy ostatnio piłkarz został doceniony. Chałbiński otrzymał w ostatnią sobotę koguta. Kibic Górnika Stanisław Sętkowski‚ który funduje niecodzienne nagrody‚ już wypatroszył ptaka. - Przygotowany do zjedzenia kogut leży sobie w lodówce. Na pewno będzie z niego bardzo dobry rosół - cieszy się Michał Chałbiński.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online