Rozmowa z Michałem Chałbińskim, napastnikiem Górnika

» To już pana piąty gol w czwartym kolejnym meczu. Skąd tak dobra dyspozycja?
Michał Chałbiński: - Faktycznie, nie pamiętam, żebym ostatnio miał taką serię, nawet grając w Odrze Wodzisław. Chyba w II lub III lidze, gdy byłem jeszcze piłkarzem Włókniarza Kietrz. Widać, że dobrze się czuję, dochodzę do dobrych sytuacji. A jak idzie, to trzeba strzelać. Gole padają i wypada tylko się cieszyć. 

» Piłkarze Cracovii stwierdzili, że wygrał zespół słabszy. Zgadza się pan z taką opinią?
- W swojej karierze grałem już w wielu meczach, w których niby byliśmy lepsi a kończyło się na 0:3. No cóż, Cracovia na pewno grała więcej piłką, była lepsza technicznie, ale w sumie nic z tego nie wynikało. Rywal nie stwarzał pod naszą bramką większego zagrożenia, gra toczyła się głównie w środku boiska. Wiele sił kosztował nas środowy mecz z Legią w Pucharze Polski, może w pierwszej połowie było to widoczne. Ale czekaliśmy na odpowiedni moment i się doczekaliśmy.

» Wiosną zdobyliście 7 punktów w trzech ligowych meczach, wygraliście z Legią w Pucharze Polski. W czym tkwi tajemnica sukcesów?
- W kolektywie – wszyscy chcemy, walczymy o każdą piłkę od początku do końca. Mamy świadomość celu, jakim jest utrzymanie w ekstraklasie. Rola trenera Marka Wleciałowskiego na pewno też jest niepodważalna. Jesteśmy na boisku odpowiednio ustawieni, gramy konsekwentnie w defensywie i czekamy na nadarzającą się okazję do strzelenia gola.

» W czerwcu kończy się panu kontrakt z Górnikiem. Podobno ma pan już przynajmniej kilka ofert?
- To dla mnie mała zagadka, bo ja naprawdę o niczym nie wiem. Być może wszyscy dzwonią nie tam, gdzie trzeba? Ale spokojnie, na razie myślę jak tu wygrać kolejny mecz z Górnikiem.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online