Cel Górnika II

Druga drużyna Górnika Zabrze po osiemnastu kolejkach zajmuje przedostatnie, 15 miejsce w grupie I czwartej ligi śląskiej. Podopieczni trenera Andrzeja Kobiałki mają na swoim koncie piętnaście punktów. Do bezpiecznej strefy brakuje im trzech punktów. Warto wspomnieć, że na czternastej pozycji znajduje się MKS Sławków (18 pkt.). Spadają dwie drużyny.
W minionej kolejce oba zespoły spotkały się w Zabrzu. Górnik II pokonał zespół ze Sławkowa 2:0 (0:0). Pierwszą bramkę zdobył Wojciech Okińczyć w 60 minucie. Wykorzystał on zagranie z lewej strony Roberta Drąga i plasowanym strzałem pokonał bramkarza gości. Na pięć minut przed końcem na listę strzelców wpisał się Drąg, który przejął piłkę po podaniu Adama Kiełtyki i sprytnie umieścił ją w siatce.

– To był dla nas bardzo ważny mecz i ostatnia szansa, aby nawiązać kontakt z zespołami, z którymi przyjdzie nam walczyć o utrzymanie się. Cała drużyna zasłużyła na uznanie. Zawsze powtarzam moim zawodnikom, że tylko dobrą postawą zwrócą uwagę na siebie. Ma to dla nich ogromne znaczenie, gdyż zawsze są oni w orbicie zainteresowań trenera pierwszej drużyny – powiedział Andrzej Kobiałka.

Zwycięstwo zabrzan mogło być jeszcze wyższe, ale Joao Paulo nie wykorzystał rzutu karnego, za faul na Drągu.
Górnik II wystąpił w składzie: Nawrat – Krośniak, Stawowy, Bartnikowski, Wierzbicki – Okończyc, Joao Paulo (84 Kiełtyka), Majecki, Drąg – Domagalski (63 Król), Dendra (46 Juszkiewicz).

Jutro drużyna Górnika II zmierzy się w Częstochowie z czwartym zespołem w tabeli Włodarem-Domex. Jest to niezwykle trudny rywal, ale zabrzanie nie zamierzają się poddawać. Dla nich liczy się teraz każdy punkt.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]