Liczka o Górniku

Do grudnia ubiegłego roku Werner Liczka był trenenrem Górnika Zabrze. Cztery miesiące temu przejął krakowska Wisłę i wczoraj pierwszy raz przyszło mu się zmierzyć z Górnikiem, choć nie był to jeszcze mecz ligowy, lecz jeszcze sparing.
- Ciągle Górnik jest mi bliski - stwierdził z uśmiechem Werner Liczka. - Widzę, że wiele rzeczy jest w nim kotynuowanych. Jest to zespół dobrze zorganizowany i wydaje mi się, że odpowiednio przygotowany, także fizycznie, do rozgrywek. 
Jak ocenił by pan występ Górnika przeciwko drużynie mistrza Polski?
- Lepiej spisywał się w pierwszej połowie, zwłaszcza w szykach obronych. Trener Wleciałowski potrafił zespół odpowiednio ustawić, a przypuszczam, że brakowało mu kilku zawodników, to była to dla niego próba generalna przed kolejnym spotkaniem ligowym z Amicą Wronki. Będzie to jednak dla Górnika znacznie trudniejsze spotkanie. W lidze gra się przecież inaczej. I jeśli nie miałbym obaw o grę obronną, to zwrócił bym uwagę na poczynania ofensywne. Na spotkanie ligowe wychodzi się po to, żeby wygrać, czyli zdobyć punkty. Trzeba zatem coś tworzyć. Przydałoby się więc, aby zabrzanie byli bardziej konstruktywni.

źródło: Sport
nadesłał: GrabaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]