Kim jest Michał Protasiewicz?

W dzisiejszym sparingowym meczu z Wisłą Kraków, w barwach Górnika zagrał Michał Protasiewicz, którego nazwisko kibicowi futbolu w Polsce niewiele mówi. Piłkarz ma dwadzieścia lat i jest w szerokiej kadrze holenderskiego ligowca, Twente Enschede. Został polecony Markowi Koźmińskiemu i we wtorek zameldował się w Zabrzu.
- Na razie widziałem go tylko na treningu, ale prezentuje się ciekawie. Wystawimy go do pierwszej minuty i zobaczymy co jest wart - twierdzi Marek Wleciałowski, trener zabrzańskiej jedenastki. 
Protasiewicz od sześciu lat przebywa za granicą. - Z tego co wiem, grał w dwóch klubach niemieckich, a obecnie jest w kadrze Twenete. Ponoć kilka razy siedział na ławce rezerwowych w trakcie ligowych spotkań - dodaje Marek Koźmiński.
- Typowy lewy obrońca, bardzo dobra lewa noga. Nie ma problemu z taktyką, bo w Holandii przywiązują do tych spraw ogromne znaczenie.
Piłkarz być może zagra dziś całe spotkanie. Po meczu na pewno wróci do Holandii. Jego kontrakt z klubem kończy się bowiem w czerwcu.
- Skoro do nas przyjechał to widać jest zainteresowany grą w Polsce. Jeden sparing wszystkiego nie przesądzi, ale będziemy mieli pogląd na temat jego umiejętności. 20-latek w Holandii to zazwyczaj facet gotowy do gry od zaraz - kończy Koźmiński.

/ News napisany został przed dzisiejszym meczem Wisła - Górnik /

źródło: Sport
nadesłał: GrabaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]