Górnik II przegrał ze Spartą Zabrze

W kolejnym sparingowym meczu Andrzej Kobiałka, trener drugiej drużyny Górnika Zabrze miał do dyspozycji tylko jedenastu zawodników. W tej sytuacji w ataku wystąpił bramkarz Bartłomiej Nawrat. Tym razem Górnik II przegrał ze Spartą Zabrze 0:2 (0:0). Prowadzenie dla zespołu z Mikulczyc zdobył w w 62 minucie Tomasz Nicoś, który wykorzystując podanie Marcina Piotrowicza, zdecydował się na samotny rajd, minął bramkarza Adama Stępnia i strzelił do pustej bramki.

Dwanaście minut później po kontrze Nicosia precyzyjnym uderzeniem popisał się Dariusz Cudok i ustalił wynik meczu. Piłkarze drugiej drużyny Górnika grając w okrojonym składzie walczyli bardzo ambitnie. W drujgiej Piotr Murzyn strzelił bardzo mocno z szesnastu metrów, ale bramkarz Mariusz Kubicki zdołał wybić piłkę. Potem po prawym skrzydle zainicjował rajd Krzysztof Bulik, ale jego dośrodkowania nie potrafił nikt wykorzystać. W bramce Górnika nieźle spisywał się Adam Stępień, który trafił do tego zespołu z Piasta Pawłów.

Górnik II: Stępień – G. Wilpert, Wrona, Szurka, Bartnikowski – Bulik, Majecki, Plech, Denrda – Nawrat, Murzyn.
Sparta: Cyparski (46 Kubicki) – Malinowski, Kotala, Zuber, Mach – Cudok, Kubanek (75 Szkrobocz), Michalski, Lech (75 Gołąbek) – Piotrowicz, Nicoś.

źródło: Dziennik Zachodni