Puch chroni przed mrozem

Właściciela zabrzańskiego klubu Marka Koźmińskiego wcale nie cieszy przełożenie ligowej inauguracji. Górnik grał w sobotę w Pucharze Polski, a tu znów zanosi się na przerwę. – Okres zimowego snu był i tak bardzo długi. To co zyskaliśmy grą w Warszawie możemy teraz roztrwonić – obawia się „Koza” junior.
Na boisku przy ulicy Roosevelta ściągnięto wczoraj śnieżną pokrywę w okolicach linii bocznych. Centralny fragment murawy, około jednej trzeciej całości, pozostawiono jednak pod „puchową kołdrą”. 

– Śnieg chroni murawę przed zamarznięciem, dlatego celowo zostawiliśmy warstwę 1,5—2 centymetrów. Jeżeli przyjdzie odwilż, będziemy mieli do dyspozycji 40 osób i w ciągu kilku godzin usuniemy resztki śniegu – informuje kierownik obiektu Stanisław Biela.

Rozegranie sobotniego meczu z Wisłą Płock byłoby możliwe pod warunkiem, że w końcu przestanie padać. Ale prognozy nie są optymistyczne. – Jeżeli najpóźniej do środy śnieg nie przestanie sypać, nie widzę możliwości gry w piłkę – dodaje Biela.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online