Potraktowany niepoważnie

Rozmowa z Mateuszem Bukowcem, byłym piłkarzem Górnika.
» Jeszcze niedawno mówiłeś, że przystajesz na warunkach kontraktu w Górniku, tymczasem w tym tygodniu zdecydowałeś, że odchodzisz do Zagłębia Lubin. Dlaczego zmieniłeś decyzję?
Mateusz Bukowiec: - Zostałem potraktowany niepoważnie. Gdy zespół leciał do Włoch na zgrupowanie, ja miałem czekać kilka dni na decyzję, jak przebiegać będzie moja rehabilitacja. Czekałem dwa tygodnie i nic. Postanowiłem więc zmienić środowisko i grać tam, gdzie będą się mną interesować. 

» Czy propozycja z Lubina pojawiła się w ostatniej chwili?
- Była już znacznie wcześniej, ale nie bardzo chciałem ruszać się ze Śląska. Kwestie finansowe nie odegrały decydującej roli. Zagłębie zapewni mi jednak opiekę medyczną i spokojny powrót do formy pod okiem specjalistów. Kontrakt podpiszę w poniedziałek lub we wtorek, prawdopodobnie na 3,5 roku.

» Ale Górnik też wysłała cię na zabieg i konsultację do niemieckiego Gelsenkirchen. Ostatni raz w styczniu...
- Opiekę medyczną miałem zagwarantowaną w obowiązującym dotychczas kontrakcie. Nie mam w stosunku do Górnika żadnych skrupułów.

» Twoje kłopoty zdrowotne ciągną się od wczesnej jesieni ubiegłego roku. Co właściwie ci dolega?
- Miałem przemieszczoną miednicę, co wynikało z przeciążeń treningowych, stąd brały się też problemy z pachwinami. Poprzez odpowiednie ćwiczenia zalecone przez lekarzy w Gelsenkirchen wszystko wróciło już na swoje miejsce, ale trzeba jeszcze wzmocnić mięśnie. W ciągu trzech tygodni powinienem wrócić do pełni zdrowia.

» Jak oceniasz te trzy lata spędzone w Górniku?
- Generalnie pozytywnie. Przebiłem się do kadry pierwszego zespołu, w wieku 17 lat zadebiutowałem w ekstraklasie, wiele się nauczyłem, poznałem ludzi - czasem bardziej, czasem mniej życzliwych. Ale każdy rozdział kiedyś się kończy. Z prezesem Zbigniewem Koźmińskim podaliśmy sobie dłonie i rozstaliśmy w dobrej atmosferze. Kto wie, może jeszcze kiedyś wrócę do Zabrza?

» Nie przepracowałeś okresy przygotowawczego, więc wiosną może być ci ciężko przebić się do drużyny Zagłębia.
- Pierwsze tygodnie chcę poświecić na podreperowanie zdrowia, żeby pełną parą ruszyć do treningu i stopniowo wchodzić do zespołu. Wypoczynku już mam dosyć, jestem głodny piłki. łatwo na pewno nie będzie, ale w poniedziałek kończę 18 lat i pora być dorosłym. O aklimatyzację się nie boję. W Zagłębiu gra kolega z reprezentacji Adrian Piotrowski, jest też Łukasz Piszczek z Gwarka, który świetnie się tam wkomponował.

» A co ze szkołą, którą masz w Zabrzu?
- Drugą klasę liceum skończę jeszcze w Zabrzańskim Centrum Kształcenia. Mam tam indywidualny tok nauczania i raz w tygodniu będę się starał tu przyjeżdżać. Wiosną zastanowię się, czy zmienić też szkołę.

Rozmawiał: Tomasz Mucha / Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online