Zobowiązania i obietnice

- Cieszę się, że mur został rozbity i rozmawialiśmy bez napastliwości i w dobrej atmosferze. W pełni uznajmy dług wobec gwarka, to jest bezsporne. Ale dziś nasza sytuacja finansowa nie pozwala na spłatę tych zobowiązań - stwierdził po wczorajszym spotkaniu z działaczami Gwarka prezes Górnika, Zbigniew Koźmiński.
- Gwarek też nie ma pieniędzy na utrzymanie i inwestycje. Ale jesteśmy gotowi jeszcze poczekać. Dlatego nie robimy gorączkowych ruchów. Liczymy jednak jeszcze na inne środki ze strony Górnika, które pozwolą zrealizować zobowiązania wobec nas - oświadczył wiceprezes klubu do spraw organizacyjno-finansowych Józef Gawron.
Według Koźmińskiego pierwsze efekty nowego porozumienia mają nastąpić już po pierwszym mecz ligowym z Wisłą Płock, który odbędzie się w Zabrzu 12 marca. Górnik ma podpisać umowy z trzema firmami, które za roczną reklamę na stadionie mają zapłacić po 30-35 tys. zł. Cały dochód z nich poszedłby na konto Gwarka.
W rozmowach udział wziął też honorowy prezes Górnika, docent Zygfryd Wawrzynek. - Nie ma problemu Górnik, czy Gwarek, wojna, czy pokój. To jest nasz wspólny interes i wszyscy chcielibyśmy, żeby Górnik znów był wielki - zauważył, a prezes Koźmiński dodał: - Deklaracja o pomocy pana prezydenta jest dla mnie tak wiążąca, że problem na pewno zostanie rozwiązany.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]