Będzie Ernest!

Po wczorajszej publikacji w "Dzienniku Zachodnim" dotyczącej zaskarżenia przez Urząd Wojewódzki do Naczelnego Sądu Administracyjnego uchwały gminy Zabrze w sprawie nadania stadionowi Górnika imienia Ernesta Pohla, zasłużonego piłkarza i szkoleniowca, wojewoda Lechosław Jarzębski zbeształ swoich prawników za samowolne działanie. Stadion będzie mógł nosić imię nadane mu przez zabrzańskich radnych. 

Okazało się, że prawnikom nadanie nazwy stadionowi przez samorządowców wydało się bezprawne i skierowali do gliwickiego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wniosek o uchylenie uchwały. Sąd przyznał rację gminie, jednak Urząd Wojewódzki zaskarżył wyrok do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Dziwne, że choć sprawa ciągnęła się miesiącami, dopiero po naszym telefonie informacja o sporze pomiędzy prawnikami UW a zabrzańskimi rajcami i zarządem miasta dotarła do wojewody śląskiego.
Jak poinformował rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Mejer, na wieść o aferze wojewoda zdenerwował się nie na żarty i nakazał wyjaśnienie całego zamieszania.
– Byliśmy zaskoczeni, że sprawa nadania imienia gminnemu obiektowi została skierowana do sądu. Jeszcze bardziej zdziwiło nas, że podważono korzystny dla nas wyrok. Cała afera była tak nieracjonalna, że z ulgą odetchnęliśmy na wieść, że wojewoda osobiście interweniował. Teraz będziemy mogli posługiwać się uchwaloną nazwą stadionu – powiedziała wczoraj Katarzyna Kuczyńska, rzecznik prasowy zabrzańskiego magistratu.

– Sprawa nadania nazwy była nietypowa, podobnie jak w ubiegłym roku, kiedy wojewoda nie wiedział o uchyleniu ważności egzaminów maturalnych trójki chorzowskich licealistów – tłumaczył wczoraj Krzysztof Mejer, rzecznik wojewody. – Takie drażliwe tematy powinny trafiać na jego biurko, a ludzie zajmujący się sprawą powinni skonsultować dalsze działanie, jednak nie zrobili tego. Z odpowiedzialnymi za sprawę została przeprowadzona ostra rozmowa dyscyplinująca. Zaskarżenie wyroku do NSA wycofano.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]