Jak uratować Górnika?

Dziś o godzinie 17:00 na obiektach Gwarka Zabrze dojdzie do długo oczekiwanego spotkania przedstawicieli szkółki piłkarskiej z prezesem Górnika, Zbigniewem Koźmińskim. W roli gospodarza wystąpi tym razem prezydent Zabrza, Jerzy Gołubowicz. A sprawa jest pilna, bowiem zgodnie z pismem wystosowanym kilka tygodni temu przez Gwarek, Górnik do 25 lutego powinien uregulować sporą część długu z tytułu procentu od transferów Marcina Kuźby i Kamila Kosowskiego. W sumie wynosi on 940 tysięcy złotych. Na dziś Górnik jest winien Gwarkowi blisko połowę tej sumy (dokładnie 460 tysięcy), co w obecnej sytuacji finansowej Górnika jest ogromną sumą. - Nie będę teraz zdradzał, jaki jest nasz pomysł, ale zaręczam, że taki mamy. Ważne, że w końcu możemy siąść i porozmawiać. W cztery oczy, a nie za pośrednictwem mediów - uważa prezes Górnika, Zbigniew Koźmiński.
Na Roosevelta długo narzekano na relacje z władzami gminy. Przełom nastąpił - zbiegiem okoliczności - w burzliwy czwartek 3 lutego, kiedy Górnik rozstał się z Edwardem Lorensem. Tego dni prezydent Gołubowicz pojawił się pierwszy raz po dłuższej przerwie w siedzibie klubu.
Dzisiejsze spotkanie jest pierwszym z dwóch, które odpowiedzą na wiele pytań dotyczących przyszłości czternastokrotnego mistrza Polski. W piątek w siedzibie Urzędu Miasta władze Górnika miały spotkać się z zaproszonymi przez Jerzego Gołubowicza przedstawicielami zabrzańskiego biznesu. Miały, bo na razie w chwili przejęcia klubu przez Koźmińskich...
- Nie wiem, skąd informacje, że Marek chce się pozbyć akcji. Nikt z nas czegoś takiego nigdy nie mówił, z naszej strony nie wyszła żadna inicjatywa - dziwi się prasowymi spekulacjami Zbigniew Koźmiński, który - póki co - podpisał kontrakty z Robertem Drągiem i Brazylijczykiem Ulissesem. - Nikt nie zgłosił żadnej oferty kupna akcji, więc niczego nie komentuje. Zawsze można rozmawiać, ale pamiętajmy, że mówimy o Górniku. Więc nie szukajmy sensacji, a raczej myślimy, jak ratować tak zasłużony klub – przekonuje Koźmiński.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]