Forza włoski Górnik

Dwa tygodnie spędzone w ośrodku szkoleniowym Brescii, rywalizacja z drużynami Serie A, degustacja wina w pobliskiej fabryce, wreszcie możliwość gry w jednej drużynie z Gianluigi Buffonem. To wszystko przeżyli piłkarze Górnika Zabrze na ziemi włoskiej.
- Program był napięty, ale warto było jechać. We Włoszech futbol to religia, piłkarzy się szanuje, telewizja na okrągło transmituje mecze - mówi napastnik Arkadiusz Aleksander, który miał szansę zostać bohaterem meczu z Brescią. - Zmarnowałem dwie okazje, więc nie mam się z czego cieszyć. Z drugiej strony porażka 0:1 oddaje minimalną, ale jednak różnicę w poziomie. Może gdybyśmy byli na innym etapie przygotowań, wypadlibyśmy lepiej od włoskich profesorów. Dalej jednak uważam, że możemy się od nich uczyć ustawiania na boisku i taktyki gry. My zresztą szlifujemy teraz system 4-3-3, który w lidze włoskiej też jest popularny. Zauważyłem, że tak jak my gra teraz Cagliari - dodaje Aleksander.

Właściciel klubu Marek Koźmiński cieszył się nie tylko z możliwości skonfrontowania sił z drużynami Serie A, ale i z prestiżowego występu czwórki zabrzan w spotkaniu, z którego dochód przeznaczono dla ofiar tsunami. - Dzięki moim kontaktom zaproszenie od Buffona stało się faktem - chwali się Koźmiński.

Bramkarz Bartosz Białkowski żałował, że nie znalazł się w grupie zaproszonych na mecz. - Chłopaki poznali nie tylko Buffona, ale i znakomitego bramkarza Milanu Christiana Abiattiego. Szkoda, że mnie tam nie było - wspomina.

Do Cervii, gdzie został rozegrany mecz pojechali Brazylijczycy Hernani, Joao Paulo oraz Marcin Siedlarz i Kamil Kuzera. Dla tej czwórki to była znakomita promocja, a dla Siedlarza także nagroda za profesjonalne podejście do treningów.

- Piłkarze zagrali z włoskimi gwiazdami i już to jest nobilitujące. Pytano mnie co to za jedni, a że zrobili dobre wrażenie, to może zaprocentować na przyszłość - uważa Koźmiński, który przyznał, że we Włoszech jego piłkarze dostali dobrą lekcję boiskowego cwaniactwa.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]