Pech Aleksandra

Arkadiusz AleksanderDwie wygrane i dwie przegrane to bilans zgrupowania, które dziś rano zakończyli we Włoszech piłkarze Górnika Zabrze. Podopieczni Marka Wleciałowskiego ograli drużyny niższych klas, by przegrać z występującymi w Serie A byłymi klubami Marka Koźmińskiego, Udinese i Brescią. Z tym ostatnim zespołem Górnik grał wczoraj i przegrał 0:1. - Na pewno o tę jedną bramkę byli od nas lepsi. W sumie był to jednak przyzwoity mecz w naszym wykonaniu. Stworzyliśmy też więcej sytuacji bramkowych niż przed tygodniem, kiedy graliśmy z Udinese - twierdzi Marek Koźmiński. Najlepsze miał ponoć Arkadiusz Aleksander, który dwa razy był w sytuacji sam na sam z bramkarzem Brescii. - Raz strzelił obok słupka, a raz bramkarz złapał jego strzał. Gola straciliśmy po uderzeniu Marca Nygaarda. Najpierw piłka trafiła w poprzeczkę. Myśmy jej nie wybili, a oni dobili - dodaje Koźmiński.

W meczu zagrało siedemnastu piłkarzy Górnika. Pozostali mieli w tym czasie trening. Z wyjątkiem kontuzjowanego Łukasza Juszkiewicza. Pierwszy po urazie trening odbył już Piotr Brożek. - Marek Wleciałowski nadal szuka optymalnego składu. Dziś nie jesteśmy w stanie powiedzieć jaka jest optymalna jedenastka Górnika na rundę wiosenną. W końcu do ligi jest jeszcze kilka tygodni czasu. Próbujemy różnych wariantów. Pod nieobecność Brożka na lewej stronie był próbowany Aleksander i wypadł bardzo poprawnie. Takich dylematów jest więcej - dodaje Koźmiński, który na razie nie martwi się o ewentualną licencję dla Wleciałowskiego. - Czekamy na decyzję PZPN. Potem będziemy się martwić. Myślę, że Marek powinien dostać szansę. Skończył studia, nie tak dawno skończył grać, stale się dokształca. Gdyby zaliczono mu okres pracy, kiedy był grającym asystentem w Ruchu Chorzów, miałby szansę na trenera pierwszej klasy - kończy Koźmiński.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]