Nie chcieli Iheanachio

Ugochukwu Enyinnaya, Nigeryjczyk od kilku miesięcy formalnie będący piłkarzem Górnika, być może dziś zadebiutuje w barwach zabrzańskiej jedenastki. – To nie jest jeszcze przesądzone. Dmuchamy na zimne, dlatego nie grał z Udinese – mówi właściciel klubu, Marek Koźmiński. – Dopiero od kilku dni trenuje na pełnych obrotach. Jak nie zagra dziś ze Szwajcarami to na pewno z Brescią w najbliższy czwartek.
Marek Wleciałowski, trener Górnika nie ukrywa, że czeka na pierwszy występ Nigeryjczyka. – W końcu musimy wiedzieć, na czym stoimy: gra i jest z nami, czy nadal się leczy. W takiej sytuacji liczenie na niego mija się z celem – mówi Wleciałowski.
Okazuje się, że była szansa, by Górnik miał w kadrze dwóch piłkarzy z Nigerii. Wisła proponowała zabrzanom Kelechi Iheanacho, który nie przekonał do swoich umiejętności Wernera Liczki. – Obcokrajowców mamy już dość. Ugo? On przez lata grał we Włoszech, w zawodowych klubach i widać, że ma bardzo profesjonalne podejście do futbolu. Tylko żeby był zdrowy. To nam z Afryki wystarczy – uważa prezes Górnika, Zbigniew Koźmiński.
Dziś w grze kontrolnej powinni już zagrać Krzysztof Bukalski i Piotr Brożek. Paweł Juszkiewicz od piłki odpocznie dłużej, choć najważniejsze, że jego kość piszczelowa nie została złamana. – Szukamy jeszcze rywala na czwartek. Oczywiście zagramy z Breścią, ale chcielibyśmy rozegrać dwa mecze, by każdy piłkarz przebywał na boisku co najmniej 70 minut. Warunki są optymalne, dlatego trzeba z nich korzystać. Tym bardziej, że w piątek wracamy już do kraju – kończy Marek Koźmiński.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]