Matysek przyłożył ciężar

Wczoraj w Zabrzu po raz pierwszy pojawił się Adam Matysek, który został nowym trenerem bramkarzy Górnika. Piotr Lech, Bartosz Białkowski, Tomasz Laskowski i Piotr Leciejewski pierwszy trening pod okiem byłego reprezentanta Polski odbyli na siłowni.
- Dopiero się poznajemy, więc na razie trudno coś więcej powiedzieć. Wcześniej nie widziałem w akcji żadnego z tej trójki młodych. Tylko moja znajomość z Piotrkiem datuje się już od ponad 15 lat, kiedy to razem byliśmy w reprezentacji młodzieżowej - wspomina 37-letni Matysek. 
Były bramkarz Bayeru Leverkusen przyjechał na Roosevelta srebrnym terenowym BMW X5. Na razie zamieszkał w Hotelu Staropolskim w Zabrzu-Maciejowie. Dyrekcja ośrodka gości Matyska bezpłatnie w "uznaniu jego zasług dla polskiej piłki". Być może to nie ma nic wspólnego z sytuacją finansową Górnika, ale widoczny brak gotówki przekłada się także na inne decyzje właściciela klubu Marka Koźmińskiego: po pierwsze, prawdopodobnej rezygnacji - pomimo nacisków ze strony trenera Edwarda Lorensa - ze styczniowego zgrupowania (chyba że znajdzie się sponsor) oraz raczej wątpliwego pojawienia się nowych zawodników o mówiących coś w kraju nazwiskach. Górnik nie miał szans w rywalizacji choćby o Marcina Chmiesta czy Dariusza Pawlusińskiego z GKS Bełchatów.
Trenujących od poniedziałku z zespołem Sebastiana Dudka z Promienia Żary czy 17-letniego Michała Zawadzkiego z Lecha Zielona Góra można uznać co najwyżej za obiecujących. - Zawadzki zostanie z nami do sobotniego sparingu z Polonią Bytom, a potem wróci do Zielonej Góry. Po prostu chcemy mu się przyglądać. Co do Dudka - to dopiero zobaczymy - mówi Marek Koźmiński.
Dudkowi na Roosevelta towarzyszy tata i ojciec chrzestny. 25-letni ofensywny pomocnik ma podobno jeszcze propozycję z Podbeskidzia Bielsko-Biała.
Być może na sparing z Polonią przybędzie także Piotr Madejski z Hutnika Kraków. Ten niespełna 22-letni napastnik strzelił Górnikowi trzy gole w sparingu latem ubiegłego roku. Miałby być alternatywą dla Piotra Brożka, któremu latem kończy się w Zabrzu wypożyczenie.
- Chciałbym go wypożyczyć na pół roku z opcją transferu definitywnego. W czwartek będę ustalał szczegóły z prezesem Hutnika - zapowiada Koźmiński junior, wychowanek krakowskiego klubu. Wczoraj też wreszcie do Zabrza dotarli Brazylijczycy, którzy w południe wylądowali w Warszawie. Nie było niespodzianek - wrócili Felipe, Joao Paulo, Hernani, Rambo i Gaudinho. Jedynie Tchiago wciąż czeka na załatwienie formalności wizowych w swoim kraju. Być może przyleci w drugiej turze, z kilkoma nowymi piłkarzami, których właściciel Górnika wypatrzył podczas niedawnego rekonesansu.
- Jesteśmy blisko finalizacji rozmów. W grę wchodzi jeden, dwóch zawodników - zapowiada Koźmiński.
Na Roosevelta gościł także wczoraj Rafał Niżnik. Ale to bynajmniej nie oznacza powrotu do drużyny piłkarza grającego obecnie w II-ligowym ŁKS Łódź. Prawdopodobnie odbierał część zaległych jeszcze pieniędzy.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]