Rozmowa z Markiem Koźmińskim, właścicielem Górnika

» Czy do Brazylii i Argentyny wylatuje pan z wiceprezesem Wisły Kraków Zdzisławem Kapką?
- Proszę o to pytać w Wiśle Kraków. Ja nie wiem, jakie mają plany w tym klubie i czy chcą o tym informować. Ja mogę odpowiadać za siebie i Górnika. Rok temu w podróży do Ameryki Południowej towarzyszył mi przedstawiciel Cracovii. W grupie zawsze raźniej się poruszać. Ja mam znajomości tu, a ktoś ma gdzie indziej. 

» Gdzie więc konkretnie będzie pan szukał piłkarzy do zespołu?
- W Sao Paulo, Rio de Janeiro, Santa Catarinie i w Buenos Aires. Do moich znajomych od lat należy prezes Botafogo, znam także szefa Cruzeiro Belo Horizonte. W Argentynie zaś mam zaproszenie od mojego byłego kolegi z Udinese, Abela Balbo.

» Wie pan już kogo i gdzie będzie oglądał?
- W Brazylii zdążę na dwie ostatnie kolejki sezonu i finałowe mecze o awans do I ligi. W Argentynie rozgrywki trwają cały czas. Wracam 8 grudnia.

» Ilu piłkarzy chciałby pan ściągnąć do Zabrza?
Generalnie potrzebujemy od dwóch do czterech piłkarzy na konkretne pozycje, ale to zależy też od tego, z kim się rozstaniemy lub kogo będziemy musieli sprzedać. Interesują mnie jednak nie piłkarze bardzo młodzi, ale tacy w wieku już piłkarsko ukształtowanym, mający 23 - 27 lat.

» Jeszcze rok temu wydawali się panu za drodzy...
- Ale i tak są tańsi od zawodników z polskiej I i II ligi. U nas jest mało piłkarzy, jakich szukam i na dodatek są drodzy. W rywalizacji o takiego Jacka Kowalczyka nie mamy szans z innymi klubami. Chcieliśmy też zawalczyć o Tomasza Moskałę, któremu w Groclinie kończy się kontrakt, ale jego indywidualne zarobki są poza naszym zasięgiem.

» Czy wszyscy Brazylijczycy zostaną w klubie?
- Na dwudniowych testach w jednym z klubów włoskiej III ligi przebywa Joao Paulo. Zobaczymy, co z tego wyniknie. 4 grudnia wszyscy wracają na miesiąc do swojego kraju, ale w styczniu mają stawić się z powrotem.

Rozmawiał: Tomasz Mucha / Trybuna Śląska

Z Markiem Koźmińskim "TŚ" rozmawiała we wtorek wieczorem, wczoraj wyleciał do Ameryki Południowej.

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: BrunoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online