Popiela pod młotek

Żeby ratować klubowy budżet Górnik Zabrze musi sprzedać przynajmniej jednego zawodnika. Pod młotek pójdzie najpewniej lewy obrońca Jarosław Popiela. Menedżerowie ligowych klubów dzwonią i pytają właśnie o warunki pozyskania tego zawodnika. - Spotkałem się dziś z przedstawicielem klubu, który jest zainteresowany Jarkiem, ale za wcześnie na konkrety - wyjaśnia właściciel Górnika Marek Koźmiński. 

Popiela jest jednak gotowy na wszystko i mówi, że chciałby zmienić klub, choć z Górnikiem ma jeszcze 1,5-roczny kontrakt. Piłkarz oczywiście nie pójdzie grać do pierwszej lepszej drużyny. Jak udało się dowiedzieć "Przeglądowi Sportowemu", stara się o niego Groclin Grodzisk Wielkopolski. Po odejściu Roberta Górskiego trener Duszan Radolsky potrzebuje lewego obrońcy, a Popiela wydaje się idealnym kandydatem. Jest stosunkowo niedrogi, w dodatku w kontrakcie ma klauzulę umożliwiającą odejście za około 150 tysięcy złotych. Najważniejszym atutem jest jednak forma sportowa. Popiela znakomicie prezentował się w rundzie jesiennej. W trakcie konfrontacji z Wisłą Kraków w pojedynkę zatrzymał reprezentantów Polski - Marcina Baszczyńskiego i Damiana Gorawskiego. Trener Henryk Kasperczak nie mógł się nadziwić, że jego podopieczni nie potrafią sobie poradzić z jednym rywalem. - To, że tak dobrze poszło mi w tym i innych meczach, to zasługa trenera Wernera Liczki. Jestem mu winny duże piwo, bo znalazł mi nowe miejsce na boisku i odżyłem - wyjaśnia Popiela. 30-letni piłkarz późno debiutował w lidze, na dodatek nie zapadł w pamięci kibiców grając w Orlenie Płock, KSZO czy Zagłębiu. Odnalazł się dopiero w Górniku. - I fajnie byłoby, gdybym mógł w tym klubie zostać. Ale wszystkie oferty, a trochę ich jest, traktuję poważnie. Mam kontakt z kilkoma menedżerami, którzy dzwonią i sondują na jakich warunkach byłbym skłonny grać w innym klubie. Przeszkadza mi w rozmowach metryka, ale czuję się młodo i zapewniam, że stać mnie na kilka lat grania na wysokim poziomie - mówi zawodnik.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Popiela nie będzie mógł zostać na Roosevelta. Co prawda na testach w jednym z klubów włoskiej serie C1 przebywa Joao Paulo, ale zabrzanie nie mogą liczyć na przypływ wielkiej gotówki. Za wielkie pieniądze nie uda się też sprzedać Piotra Lecha, czy Kazimierza Moskala, którzy w grudniu raczej rozstaną się z klubem. Po cichu mówi się o zainteresowaniu Wisły Hernanim, ale Górnik będzie raczej chciał zatrzymać tego piłkarza. Koźmiński uważa, że Hernani może za rok kosztować znacznie więcej niż teraz. Tak samo przedstawia się sytuacja z napastnikiem Arkadiuszem Aleksandrem.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online