Fornalik: Nasze szczęście

- Czy z remisu ze Świtem można się cieszyć?
Odczuwam niedosyt, bo zawsze chcemy wygrać. Wychodzę jednak z założenia, że w meczu, którego nie można wygrać, trzeba zrobić wszystko, żeby zremisować. Z przebiegu gry z tego punktu trzeba być zadowolonym. Na gorąco trudno o wnioski, ale faktem jest, że nie grało nam się w sobotę najlepiej. - Dlaczego?
Takie nasze szczęście, że akurat jedyny mecz na swoim boisku Świt rozegrał z nami. Wiał silny wiatr, dużo było walki, gry szarpanej. Gospodarze byli bardzo zdeterminowani, zawężyli pole gry i stad mało było miejsca na grę z pierwszej piłki. Zabrakło też prostopadłych podań ze środka pola do napastników.
- Czy Świt czymś pana zaskoczył?
Już po meczu beniaminka w Katowicach z GKS spodziewałem, że to będzie trudny mecz. Ostrzegałem zawodników, że jak przyjmiemy warunki rywali to będzie ciężko. Tymczasem to po naszej stronie potencjał piłkarski był większy i to my powinniśmy dyktować warunki. Nie udało się.
- Czy jest pan zadowolony z postawy Bułgara Dimitara Makriewa?
Raz, w 41 minucie, urwał się obrońcom, i gdyby zbyt długo nie zwlekał i strzelił gola nasza gra pewnie wyglądałaby potem inaczej. U Makriewa zauważalny jest brak ogrania, on potrzebuje większej ilości meczów. Umiejętności naprawdę ma wysokie, po prostu trzeba cierpliwie czekać.
- Teraz czas na reprezentację. Jak pan oceni pierwszą część rundy w wykonaniu Górnika?
Po czterech meczach mamy 7 punktów na koncie. To chyba niezły wynik pamiętając, że tylko raz graliśmy na własnym stadionie. W poniedziałek piłkarze mają wolne, a we wtorek wyjeżdżamy na zgrupowanie do ośrodka Startu w Wiśle. Będzie nad czym pracować, zwłaszcza, że czekają nas mecze z Amicą, Legią i Groclinem.

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: BlacholRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]