Forum
 

Bratobójczy bój

Paweł Brożek - napastnik GKS Katowice schodził z boiska wcześniej niż brat bliźniak Piotr - pomocnik Górnika Zabrze.
- Nie, tylko nie pytajcie już o pojedynek z bratem - jęknął na widok dziennikarzy. - Co mogę powiedzieć? Zagrałem fatalnie. Miałem dwie znakomite sytuacje. Gdybym je wykorzystał doprowadzilibyśmy do remisu. A Piotr zagrał bardo dobrze. To był jego najlepszy mecz w ekstraklasie. 
Po chwili rozebrany przez fanów, którzy po ostatnim meczu ligowym w 2004 roku postanowili wziąć sobie na pamiątkę koszulki zawodników, wbiegł do tunelu bohater bratobójczego spotkania. - To był na pewno jeden z moich najlepszych ligowych występów - dodał Piotr Brożek. - Strzeliłem pierwszego gola w ekstraklasie w barwach Górnika. Wygraliśmy. Przerwaliśmy passę porażek. Jest się z czego cieszyć. A Paweł przegrał, bo ja grałem po prostu w lepszej drużynie. Był jednak bardzo groźny. Momentami nasi obrońcy nie mogli go zatrzymać. Wypracował gola strzelonego przez Grzegorza Kmiecika.
Tym razem jednak Paweł, w pierwszym bratobójczym ligowym występie, był wyraźnie w cieniu mniej utytułowanego brata. Piotr szalał na lewej stronie boiska. Rywale musieli uciekać się do fauli, żeby powstrzymać szarże.
- Nie mam pretensji o te faule Pawła Pęczaka i Artura Andruszczaka - stwierdził Piotr Brożek. - Musieli mnie jakoś zatrzymać. Wybrali faule taktyczne. Na szczęście nic mi się nie stało.
Górnik ma 13 punktów. GKS znalazł się w strefie spadkowej i widmo spadku do drugiej ligi zaglądnęło katowiczanom w oczy.
- To już nie mój problem - postawił sprawę jasno Piotr. - Ja cieszę się z tego, że wygraliśmy, bo nasze pechowe ostatnio porażki, w których sędziowie maczali... gwizdki spowodowały, że zaczęło się robić w Zabrzu nerwowo. Ale teraz będzie spokojniej.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online