Forum
 

Wojna domowa

Z braci bliźniaków Brożków Paweł jest wyższy i bardziej utytułowany. Szybciej zadebiutował w ekstraklasie. Może się pochwalić trzema mistrzostwami Polski, zdobyciem dwóch Pucharów Polski, Pucharem Ligi i tytułem mistrza Europy juniorów.
W polskiej ekstraklasie rozegrał już 43 spotkania, strzelając 8 goli. Niższy o 2 centymetry Piotr ma na koncie po dwa mistrzostwa Polski i Puchary Polski. W lidze zaliczył 39 spotkań, w których 3 razy wpisał się na listę strzelców. A w sobotę pierwszy raz w życiu Brożkowie zagrają oficjalny mecz przeciwko sobie. 

– Od dłuższego czasu rozmawiamy z Pawłem o tym spotkaniu – mówi Piotr Brożek. – Górnik i GKS Katowice rozegrali już co prawda jeden mecz w rundzie jesiennej, bo nasze drużyny spotkały się w Pucharze Polski, ale my z Pawłem byliśmy na zgrupowaniu reprezentacji młodzieżowej więc dopiero teraz będziemy mogli zagrać przeciwko sobie.

– W braterskich dyskusjach przegadujemy się ostatnio bardzo często kto będzie lepszy, która drużyna wygra i każdy uparcie obstaje przy swoim – dodaje Paweł. – Remis nikomu niczego nie daje.

Ojciec piłkarskich bliźniaków był bokserem. Walczył w lidze w barwach Błękitnych Kielce, skąd Brożkowie ruszyli w piłkarski świat, bo parafialny klub Polonia Białogon był dla nich za mały. W synach nie ma jednak pięściarskiego zacięcia.

– Przed meczem powiem kolegom, żeby wyeliminowali z gry Pawła – ze śmiechem mówi Piotr, a potem poważnie dodaje. – Gramy na różnych pozycjach. Paweł jest napastnikiem, a ja bocznym pomocnikiem. Nie zanosi się więc na bezpośrednie pojedynki, ale jeżeli się już spotkamy na boisku na pewno nie odstawię nogi. Taryfy ulgowej nie będzie, ale nie ma też mowy o brutalności. Krzywdy mu nie zrobię.

– Znam Piotrka na wylot – twierdzi Paweł. – Postaram się więc podpowiedzieć kolegom jak mają go pilnować, na co nie powinni się dać nabrać. Nasze wspólne granie, w jednej drużynie, na podwórku, w reprezentacji juniorskiej i młodzieżowej tak naprawdę zawsze było rywalizacją, która mobilizowała do lepszej postawy i osiągania sukcesów. Teraz też na pewno każdy będzie się chciał pokazać z najlepszej strony.

Kto wygra? Górnik jest faworytem, ale GKS Katowice także mobilizuje na ten ostatni ligowy mecz rundy jesiennej wszystkie siły i wierzy w sukces.

– To mecz o wszystko – zapewnia Piotr. – Gramy o sześć punktów i mamy zamiar zdobyć całą pulę. Nie mogę zrozumieć tego, że przegraliśmy sześć meczów z rzędu. Nasz największy problem to brak skuteczności i sędziowie. Ale wierzę, że poradzimy sobie z tymi problemami i w sobotnim meczu wygramy 3:1, a my z Pawłem strzelimy po jednym golu.

– Nie możemy w Zabrzu przegrać, bo musielibyśmy następne cztery miesiące być ostatnim zespołem tabeli ekstraklasy – przekonuje Paweł. – A tego nikt nie chce. Górnik jest pod presją. Musi wygrać. Rzuci się do ataku. A my możemy... skontrować. Wygramy 2:1. Gole zdobędą: Paweł Brożek i Grzegorz Kmiecik dla GKS oraz Piotr Brożek dla Górnika.
Kto ma rację? Przekonamy się w sobotę w Zabrzu.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online