Mateusz Bukowiec na językach

17-letni pomocnik Górnika Zabrze Mateusz Bukowiec nie zagra już prawdopodobnie w ostatnich trzech meczach rundy jesiennej. Utalentowany piłkarz znów uskarża się na bóle w okolicach pachwiny, choć we wrześniu przeszedł zabieg w niemieckim Bochum. Wczoraj "Mati" nie trenował czekając na opinię doktora Grzegorza Gierlacha. Być może właśnie z powodu tej dolegliwości piłkarz nie zaliczy do udanych meczu IV-ligowych rezerw Górnika z Rakowem Częstochowa (0:2). Ale jeden ze starszych kolegów udzielił mu ostrej reprymendy, że nie przykłada się do gry.
Właściciel Górnika Marek Koźmiński surowo ocenił postawę młodego zawodnika: - On ma duże papiery na granie, ale musi zrozumieć, że w meczu drugiej drużyny też trzeba zapieprzać!
- Mogłem wcześniej poprosić o zmianę, bo nie czułem się najlepiej. Wyszło jak wyszło, biorę te uwagi do siebie z pokorą i nie zamierzam się tłumaczyć. Zastanawiam się, jednak, czy nie odpuścić już do końca rundy i zadbać o zdrowie - przyznaje piłkarz.
Tymczasem Bukowiec w lutym kończy 18 lat, ale nie ma jeszcze podpisanego kontraktu z Górnikiem. Niedawno szefowie klubu mieli spotkać się w tej sprawie z ojcem zawodnika, ale ten się rozchorował i do rozmowy nie doszło. Nie jest tajemnicą, że utalentowany reprezentant kraju w swojej kategorii wiekowej ma też propozycje z innych klubów. Niedawno zaś na łamach prasy żalił się, że chciałby więcej minut przebywać na I-ligowym boisku.
- Mateusz obrał złą taktykę porozumiewania się z nami - za pomocą gazet. Dostanie od nas propozycję kontraktu, ale jeżeli nie będzie chciał u nas zostać, to będzie mógł odejść - zapowiada Marek Koźmiński.
Oprócz Bukowca trener Werner Liczka stracił także Brazylijczyka Felipe, który jutro w czeskiej Ostrawie przejdzie operację... pachwiny. Wciąż trwa także rekonwalescencja napastnika Ugo Enyinnayi, który na razie w Górniku nie zagrał ani minuty.
- Nigeryjczyk wkrótce wróci do Włoch, gdzie przejdzie lekarskie konsultacje. Mam nadzieję, że obaj piłkarze będą w pełni zdrowi, gdy w styczniu zaczniemy przygotowania do rundy wiosennej - mówi Koźmiński junior.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]