Stał w bramce ze skręconą kostką

Niewiele brakowało, żeby w meczu Świt - Górnik trener Waldemar Fornalik musiał skorzystać z usług 19-latka Tomasza Laskowskiego. Rezerwowy bramkarz zabrzan, powołany do kadry dwudziestolatków, pozostał jednak na ławce, a między słupki wszedł, trochę utykając, Piotr Lech i walcząc z bólem i rywalami okazał się niepokonany. 
Co się stało podczas rozgrzewki?

- Przy wybieganiu do dośrodkowania skręciłem kostkę. Boisko w Nowym Dworze Mazowieckim jest fatalne, nierówne, krótkie i wąskie. Warunki do gry były katastrofalne.

Pomyślał pan chociaż przez chwilę o rezygnacji z gry w tym spotkaniu?

- Każdy kibic wie, w jakiej jesteśmy sytuacji kadrowej, jeżeli chodzi o bramkarzy. Zdaję sobie sprawę, że na pewno wcześniej czy później znajdzie się bramkarz, który wygryzie mnie ze składu, ale obawiałem się, że gdyby 19-letni Tomek Laskowski musiał wejść w trybie awaryjnym do bramki właśnie w takim meczu, to mógłby się spalić psychicznie. Dlatego nie było nawet mowy o mojej rezygnacji z gry. Nie myślałem też o bólu. Koncentrowałem się na grze.

Którą interwencję z meczu w Nowym Dworze zaliczy pan do najbardziej udanych?

- Pod koniec pierwszej połowy Łukasz Mierzejewski ruszył do prostopadłej piłki i znalazł się w dobrej sytuacji strzeleckiej. Starałem się mu przeszkodzić w oddaniu celnego strzału i chyba palcami obroniłem uderzenie. To był najgroźniejszy moment.

Co było trudniejsze: strzały z dystansu, czy dośrodkowania?

Lubię wychodzić do dośrodkowań, ale tym razem z powodu kostki nie zapędzałem się za daleko. Strzały z dystansu natomiast nie były nas szczęście zbyt mocne, więc mogłem je spokojnie łapać stojąc na linii bramkowej.

Jak pan spędził wolną niedzielę?

- Bardzo lubię w wolnych chwilach posiedzieć na tarasie albo w ogródku. Pogoda w niedzielę była znakomita do odpoczynku w gronie rodzinnym. Skorzystałem więc z okazji i po prostu leniuchowałem.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]