Cwalina bezkarny

Arbiter Tomasz Cwalina nie został ukarany za skandaliczne błędy i w dalszym ciągu zachowa status sędziego ekstraklasy – tyle, że nie będzie wyznaczany do obsady ligowych spotkań – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”.
Taką dziwaczną decyzję podjął w poniedziałek zarząd Polskiego Kolegium Sędziów.
Szef polskich arbitrów Janusz Hańderek w ogóle nie chciał zabrać głosu w tej sprawie. Wiemy, że była opcja, aby przenieść Cwalinę do II ligi, lecz większe poparcie zyskał wniosek, by z wszelkimi decyzjami poczekać do grudnia, bo wtedy odbędą się wybory nowych władz PZPN. 

- Po co mieliśmy brać na swoje barki decyzje, którą jednym pociągnięciem mogłoby przekreślić nowe Prezydium PZPN? Wtedy to dopiero byłoby zamieszanie – nakreślił zgłoszone wątpliwości jeden z decydentów.

W ten sposób Kolegium Sędziów wysłało w Polskę fatalny sygnał: wypaczenie wyników nawet w pierwszoligowych meczach nie grozi poważnymi sankcjami. Na kpinę zakrawa fakt, że w ogóle dopuszczono możliwość, iż nowe władze PZPN mogłyby przywrócić do łask ewentualnie zdyskwalifikowanego arbitra.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online