Forum
 

Białkowski: Śpię spokojnie

» Nie masz w tym tygodniu problemów ze snem?
Bartosz Białkowski: - Na razie nie. Prawda jest taka, że im mniej myślę o meczu z Wisłą tym chyba lepiej. Tak naprawdę największe emocje będą w niedzielę. W ostatnich godzinach przed wyjściem na boisko.
» Żurawski czy Frankowski? Kto jest dla bramkarza bardziej niewygodny?
- Na razie to znam ich tylko z telewizji. I bardzo szanuję. Wisła to jednak nie tylko ta dwójka napastników. Tam każdy potrafi strzelać bramki. Niezwykle ważna będzie gra na przedpolu. Kiedy gra Wisła, wówczas piłka bardzo często lata w polu karnym bramkarza rywala. Tylko, że ja lubię grać na przedpolu, choć wiem, że to ten element gry, który wymaga doświadczenia.
» Jak siedemnastolatek ułożył sobie życie na Śląsku?
- Mieszkam pięć minut jazdy autobusem od stadionu. Samochodu na razie nie mam, ale podwozi mnie Paweł Buśkiewicz. Chodzę do dziennego liceum numer 2 i nauczyciele pomagają mi łączyć treningi z nauką. To też blisko stadionu. Pewnie sporo znajomych przyjdzie w niedzielę na mecz. Mieszkam sam, czasami odwiedzają mnie rodzice. W niedzielę też będą w Zabrzu.
» Wybór Górnika to był dobry pomysł? W Legii też siedziałbyś na ławce.
- Ja nie żałuję. Gdyby nie pech to pewnie już miałbym na koncie debiut, ale do mojego spóźnienia nie chcę już wracać. Tutaj pierwszy raz mam profesjonalny bramkarski trening. Wiele nauczył mnie trener Machnik, mnóstwo daje podglądanie Piotrka Lecha.
» Wierzysz, że możesz wkrótce "posadzić" Lecha na ławce?
- Przychodziłem tutaj jako drugi bramkarz i pewnie póki Piotr gra się nie zmieni. To absolutna czołówka naszej ligi. Co nie znaczy, że się nie rozwijam. Jak człowiek trenuje z lepszymi to lepiej wie ile jeszcze musi zrobić, by być dobrym.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online