Marek Koźmiński: Nie jestem wielbłądem

» Czytał pan wczorajsze rewelacje prasowe, że nie jest pan właścicielem Górnika Zabrze, bo cytuję: "z dokumentów dostępnych w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, iż Górnik Sportowa Spółka Akcyjna wciąż należy do Polindu (86,9 procent akcji)?
Marek Koźmiński, właściciel Górnika: - Każdy to może sprawdzić więc tych, którzy mi nie wierzą zachęcam, żeby pofatygowali się do sądu i sprawdzili. Mam 52 procent akcji Górnik SSA. To jest moja odpowiedź. 

» To dlaczego nie powiedział pan tego dziennikarce drążącej temat?
- Zatelefonowała do mnie o 21.10 tuż przed wejściem na wizję, bo komentowałem w TV Polsat mecze Ligi Mistrzów. Powiedziałem, że w tej chwili nie mogę rozmawiać i poprosiłem, żeby zadzwoniła później. Nie zadzwoniła tylko napisała to co napisała. Mój radca prawny czytał te rewelacje i stwierdził tylko krótko, że to się "nie trzyma kupy"

» A zgadza się pan z opinią, że sprowadził pan do Górnika samych nieudaczników, którzy rozbijają samochody, piją alkohol i łapią kontuzję?
- Nie będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem, a każdemu wolno oceniać to co robię według swojej miary. Ciekawe jest to, że atak na moją osobę i klub pojawił się w momencie, w którym jesteśmy jako drużyna w trudnej sytuacji, po czterech porażkach z rzędu i w chwili, w której potrzebny jest nam spokój.

» Do tego dochodzi informacja o odejściu Wernera Liczki do Wisły Kraków...
- ... nie pierwszy już raz i w dalszym ciągu nieprawdziwa, bo Werner Liczka wciąż pracuje w Górniku, który w najbliższej kolejce spotka się z Wisłą Kraków. I to właśnie jest w tej chwili dla mnie najważniejsze. Musimy się skoncentrować na meczach, które zostały nam do końca rundy jesiennej, bo są to dla nas mecze o życie, o spokojną zimę.

Rozmawiał: Jerzy Dusik / Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]