Koźmiński: Przed nami trzy mecze o życie, o spokojną zimę

Jak pan oceni występek Piotra Lecha w meczu z Groclinem?
Marek Koźmiński, właściciel Górnika: - A co tu oceniać? Piotrkowi nie można niczego zarzucić jako piłkarzowi. Jest ambitny, pracowity, chce wygrywać, ale kolejny raz dał nam dowód na to, że nie potrafi panować nad nerwami, a cwaniactwo na boisku to taki sam element gry jak kondycja czy taktyka. Jest negatywnym bohaterem rundy jesiennej w naszej drużynie. Pół roku temu jego karygodne zachowanie w meczu z Odrą Wodzisław tłumaczyliśmy sobie emocjami. Mówiliśmy, że to incydent. Ale wierzyliśmy, że wyciągnie wnioski z tej czerwonej kartki. 

» Rozmawiał pan z nim po meczu w Grodzisku?
- Z wszystkimi zawodnikami rozmawiałem. Ale do Piotrka nie dotarło to co najważniejsze, że osłabił zespół, który chciał walczyć o korzystny wynik. Swoim zachowaniem poddał drużynę, której miał być mocnym punktem. I co my teraz mamy zrobić? Wpuścimy do bramki 17-latka.

» Co będzie z Piotrem Lechem?
- Poczekajmy jak ukarze go Wydział Dyscypliny, a potem my zastosujemy swój karomierz. Kara będzie współmierna do przewinienia. Powiem szczerze, że ja jestem w szoku. Czegoś takiego się nie spodziewałem, a już najbardziej zdenerwowały mnie słowa naszego bramkarza, że nie żałuje tego co zrobił. Przecież z piłkarskiego punktu widzenia, z punktu widzenia zawodnika, który walczy o dobry wynik, zrobił rzecz najgorszą jaką można było zrobić. Co innego otoczyć w piątkę arbitra i z rękami trzymanymi z tyłu przeć na niego, a co innego uderzyć, odepchnąć, naruszyć nietykalność.

» Nie uważa pan, że sędziowie was skrzywdzili?
- Nie uznali nam prawidłowej bramki strzelonej Legii w Warszawie. Skrzywdzili nas w Grodzisku Wielkopolskim, ale czy to znaczy, że mamy się rzucać z szabelkami na czołgi? My nie "ukradliśmy" jesienią ani jednego punktu, a nam "skradziono" punkty zarówno w Warszawie, jak i w Grodzisku, a nawet u nas w meczu z Zagłębiem Lubin i zrobiło się nieciekawie.

» Przeraża pana dorobek Górnika w rundzie jesiennej?
- Przeraża to złe słowo, ale patrzę w tabelę z troską. Widzę dorobek i miejsce Górnika i mówię do siebie: - o kurdę, ale problem. Przed nami trzy mecze o życie, o spokojną zimę.

» Pan się nie czuje winny?
- Zrobiłem błąd, bo starałem się wmówić zawodnikom, że są na tyle dobrzy, że mogą powalczyć z każdym o zwycięstwo. Ale w polskiej mentalności jest coś takiego, że piłkarze przyjęli te moje słowa jako... dodatkowe obciążenie. Zamiast z wiarą ruszyć do wali oni "narobili w gacie" i dlatego jesteśmy blisko strefy spadkowej.

Rozmawiał: Jerzy Dusik / Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]