Brat przeciwko bratu

Michał i Piotr Karwanowie jeszcze dwa miesiące wspólnie grali w barwach Świtu. W sobotę zagrają przeciwko sobie. Michał latem trafił na Roosevelta. Co prawda w spotkaniu przeciwko Wiśle doznał w starciu z Jackiem Paszulewiczem kontuzji nosa, jednak trenuje z zespołem i w Nowym Dworze powinien grać. To będzie pierwszy mecz beniaminka ligi w lidze na własnym obiekcie. - Oglądałem Świt na Bukowej. Zresztą był na tym meczu również Michał Karwan. I wniosek podstawowy jest jeden: nie można dopisywać sobie punktów przed meczem. Są solidnym zespołem, dobrze zorganizowanym w obronie. Na Bukowej dominowała defensywa, ale jestem przekonany, że w sobotę zagrają odważniej. W końcu to będzie ich pierwszy mecz w ekstraklasie na własnym boisku - twierdzi trener Waldemar Fornalik, mający przede wszystkim jeden problem kadrowy. Nadal w pełni sił nie jest Jarosław Popiela. Lewy pomocnik Górnika trenuje już z zespołem, jednak znak zapytania przy jego nazwisku nadal trzeba stawiać. Można też założyć, że trener Fornalik nie powtórzy ustawienia z Krakowa, gdzie Górnik zagrał piątką pomocników. Zabrzanie jadą do Warszawy dziś o 13.00.
W siedzibie beniaminka z Mazowsza wciąż mijają się nowi piłkarze. Trenerzy zrezygnowali już z 20-letniego Hiszpana Davida Quintero Librero. Nie zagra też w barwach Świtu Marcin Rosłoń. Wcześniej nie zdołał przebić się w Legii, podjął pracę w Canale Plus i ostatecznie postanowił zakończyć karierę sportową. - W tej chwili nie potrafię powiedzieć, w jakim składzie przystąpimy do sobotniego meczu z Górnikiem Zabrze - powiedział trener Miroslav Copjak. - Trzon zespołu zapewne pozostanie ten sam, co w spotkaniu z Dospelem Katowice. Na kilku pozycjach możliwe są zmiany. Podczas środowych zajęć bardzo dobre wrażenie zrobił rosyjski obrońca. Doceniamy klasę znajdującego się wysoko w tabeli zabrzańskiego Górnika, niemniej będziemy walczyć o pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]