Górnik zmotywowany na mecz w stolicy

- Mecz z Legią jest jak noc poślubna z ukochaną kobietą. Trzeba dać z siebie wszystko, trzeba iść na całość. Nie może być tak, że zagramy tylko trzydzieści minut, a potem będziemy myśleć o czymś innym. Musimy żyć od pierwszej do ostatniej minuty. Na Łazienkowskiej będą patrzyli na nas fachowcy, specjalni wysłannicy wielkich klubów - motywuje piłkarzy Górnika trener, Werner Liczka. 

Stworzymy sytuacje

Po dwóch porażkach z rzędu motywacja jest jednak drużynie bardzo potrzebna, tym bardziej że z punktowej zdobyczy nikt nie jest zadowolony. - Dziesięć punktów po sześciu meczach to było to, ale dziesięć punktów po ośmiu meczach to już nie jest dobre. Zespół nie wpadł jednak w dołek, więc nie musimy się spotkania z Legią obawiać. System, organizacja gry, wszystko to jest już w Górniku poukładane. Na pewno stworzymy kilka dobrych pozycji do strzelenia bramek, bo zawsze je stwarzamy. Teraz chodzi tylko o to, by je wykorzystać, by skończyć z nieskutecznością. Musimy też wrócić do grania prostymi środkami. Zawodnicy ostatnio za dużo kombinują. Myślą sobie: "kiwnę jednego, potem drugiego, przy okazji jakiś tunel założę i będzie dobrze". Ale to nie tak, futbol to bowiem bardzo prosta gra. I trzeba grać prosto, bo tylko wtedy udowodnimy, że jesteśmy profesjonalistami - uważa Liczka, który przed Legią musiał uzmysłowić piłkarzom, że jeszcze nie są gwiazdami, że dwie porażki to wystarczający powód, by zejść na ziemię. - Piłkarze myśleli, że jak zagrają inaczej, jak zadziwią jakąś sztuczką to będzie to z ich strony postęp w grze. Proszę jednak popatrzeć do czego nas te indywidualne popisy doprowadziły. W dwóch meczach strzeliliśmy sobie cztery samobójcze bramki głupio tracąc piłkę w ofensywie.

Zacznij w czwartek

Piłkarze zrozumieli jednak swoje błędy, pomógł im w tym nie tylko Liczka, ale i Piotr Lech. To po jego tyradzie Michał Karwan stwierdził, że należy wrócić do źródeł. - Do tego, co graliśmy na początku, bo to było dobre - przypomina obrońca.

Liczka może więc liczyć na to, że piłkarze znów będą go uważniej słuchać, ale on chciałby, żeby posłuchał go również Jozef Chovanec. - I bardzo go proszę, żeby pracę z Legią zaczął dopiero w czwartek. To znakomity motywator, który jak mało kto potrafi zmobilizować zespół. Wolałbym, żeby na Górnik Legii nie motywował. A swoją drogą to Legia dokona dobrego wyboru jeśli zatrudni Chovanca. To osobowość, której należy się szacunek i respekt. Jednak samo zatrudnienie Chovanca nie oznacza jeszcze sukcesu. Ważne będą pierwsze trzy miesiące, które pokażą czy fachowiec ma wpływ na zespół, czy liczą się z jego zdaniem w klubie - kończy Liczka.

Czech nie musi jednak obawiać się Chovanca. Jego przyjaciel dziś nie zasiądzie jeszcze na ławce Legii.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]