Popiela: Próba charakteru

Jarosław Popiela, obrońca Górnika, w karierze wygrał z Legią tylko raz. Jeszcze w barwach Orlenu Płock, kiedy jego zespół pokonał warszawski zespół 1:0. W poprzednim sezonie - już jako piłkarz Górnika - remisował 2:2 w Zabrzu, by na Łazienkowskiej przegrać 0:2.
» Może lepiej było grać w pierwotnym terminie, a nie przekładać meczu. Wtedy Górnik grał jakby lepiej...
Jarosław Popiela: - Czasu nie cofniemy, a gdybanie nie ma sensu. Jeżeli ktoś zobaczyłby tylko pierwsze dwadzieścia minut tego, co graliśmy przeciwko Lechowi, to pewnie nie postawiłby nas przed wizytą w Warszawie na straconej pozycji. Czyli można. Rzecz w tym, by tak grać przez 90 minut i strzelać gole. Bez tego drobnego szczegółu nie wygra się żadnego meczu, a my tych goli powinniśmy zdobywać pięć. Wracając do pytania, Legia wtedy też grała lepiej i przede wszystkim miała trenera. Przypomnę, że w dwóch ostatnich meczach zdobyli jeden punkt. Może też narzekają.

» Słyszy pan Legia i...
- Pierwsze to skojarzenie z kapitalną atmosferą na stadionie. Tam chce się grać i każdy jest piekielnie zmobilizowany. I mają groźny atak, czyli Włodarczyk z Saganowskim.

» Górnik zaczął tracić bramki. Co się stało z waszą grą w defensywie?
- Nie jest tak, że się posypała. Przecież choćby w meczu z Lechem popełniliśmy może trzy poważne błędy. I straciliśmy dwa gole. Coś się zacięło, ale naprawdę nie ma jednoznacznej przyczyny tego, co się ostatnio dzieje. Lechowi strzelilibyśmy drugą bramkę i dziś byłaby inna rozmowa.

» Trener twierdzi, że kilku piłkarzy nie bardzo szanuje szansę, którą dostali?
- Niezręcznie mówić mi na ten temat, ale skoro trener tak mówi to... wie co mówi. Ja mogę powiedzieć tyle, że nie możecie mówić "młodzi" - "starzy". To jest drużyna i od każdego wymagajmy tyle samo. Przecież ta młodzież to dorośli faceci, którzy mają ponad 20 lat i są uznawani za największe talenty naszej piłki.

» Kalendarz najbliższych spotkań Górnika nie wygląda ciekawie.
- Za każdym trzeba zagrać. W trzech kolejnych spotkaniach nie będziemy faworytem, ale byliśmy w sobotę i co?! Z tego co wiem, to Górnik przez lata nie przegrał z Legią, choć lepszego zespołu na pewno nie miał. Rok temu byliśmy po rewolucji kadrowej, przyjechali do nas i uratowali remis w doliczonym czasie gry. Trochę sprowadziły nas ostatnie mecze na ziemię, ale tym bardziej czeka nas próba charakteru.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]