Liczka: To nie był pech

Rozmowa z Wernerem Liczką, trenerem Górnika.
» Górnik przegrał tracąc gola w ostatniej akcji. Pechowo?
- To nie był pech. Zaważył brak dyscypliny taktycznej, brak spokoju i skuteczności. Obie bramki, które straciliśmy, były niesamowite, ale padły po naszych błędach. Największe zagrożenie stwarzaliśmy sobie sami.
» Kto odpowiadał za krycie Telichowskiego?
- Przy stałych fragmentach gry jedna grupa piłkarzy kryje strefą, inna indywidualnie. Ktoś tego nie zrobił. To jest nasz problem wewnętrzny, że w pewnym momencie na boisku przestają piłkarzy obowiązywać zadania taktyczne. Dlaczego tak się dzieje, zasługuje na szczegółową analizę.
» Górnik znów miał dobry początek, ale z upływem czasu grał coraz gorzej. Dlaczego?
- Faktycznie, tak samo wyglądał mecz z Zagłębiem Lubin. Graliśmy zdyscyplinowanie przez pierwsze pół godziny, łatwo dochodzimy do bramkowych sytuacji ale zapominamy, że mecz trwa 90 minut. Potem zaczynają dziać się jakieś dziwne rzeczy, błędy indywidualne, wymyślania, trzymanie piłki w obronie…
» Marcel Liczka mógł podwyższyć wynik na 2:0, ale nie trafił w bramkę. Ma pan do syna pretensje?
- Jestem trenerem, który szczegółowo omawia zmarnowane okazje, bo one mają największy wpływ na drużynę. Gdyby było 2:0 w naszych poczynaniach na pewno byłoby więcej spokoju. Zresztą takich okazji zmarnowaliśmy znacznie więcej.
» Górnik przegrał drugi mecz z rzędu i traci dystans do czołówki tabeli…
- Czuję, że potrzeba jakichś zmian. Dziś boisko było śliskie i w poczynaniach drużyn trochę przypadku. Ale przypadkiem wynik może być do czasu, nie na dłuższą metę. W naszej drużynie grało co prawda siedmiu młodych piłkarzy do lat 21, ale oni muszą zacząć szanować ten klub. Nigdzie indziej takich szans na grę by nie dostali.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]