Górnik chce walczyć, a GKS sprawdza rezerwy

Zupełnie inne cele mają trenerzy śląskich pierwszoligowców, którzy spotkają się dzisiaj o godzinie 20.00 w Zabrzu. Górnik chce walczyć o Puchar Polski. A GKS Katowice sprawdza rezerwy.
- Traktujemy spotkanie z GKS Katowice bardzo poważnie - mówi trener Górnika Werner Liczka. - Zabraknie co prawda w składzie kontuzjowanego Kuzery i uczestniczących w zgrupowaniu kadry młodzieżowej: Brożka, Juszkiewicza i Wojciechowskiego, ale pozostali kluczowi zawodnicy są do mojej dyspozycji i na pewno skorzystam z ich usług. Biorę też pod uwagę występ, któregoś z naszych młodych piłkarzy i zastanawiam się jeszcze na kogo postawić: Stawowego, Króla, Galdino, czy Bukowca. Wszyscy będą w meczowej osiemnastce.

Zabrzanie trenowali wczoraj o godzinie 16.30. Po zajęciach zjedli kolację i pojechali na przedmeczowe zgrupowanie. To też świadczy o tym jak poważnie podchodzą do spotkania.
Natomiast katowiczanie wezmą pucharową przeszkodę z marszu.

- W naszej sytuacji kadrowej rozgrywki pucharowe są na drugim planie - wyjaśnia szkoleniowiec GKS Wojciech Borecki. - Na kadrę pojechali: Brożek, Fonfara i Kmiecik, a Pęczak leczy swój uraz. Środowy mecz będzie więc doskonałą okazją żeby zagrali: Wijas, Plizga, Górski, nasi młodzieżowcy, którzy nie mają okazji za dużo występować w lidze, a rezerw nie mamy, więc w pucharowych spotkaniach będą nabierać doświadczenia. Sprawdzę też Nawotczyńskiego, ale przede wszystkim chcę się przyglądnąć Madejowi.

Były piłkarz Odry Wodzisław jeszcze nie zagrał w barwach GKS. Zaliczy więc debiut. Czy przekona trenera, że jest zawodnikiem godnym zaufania? A jeszcze ważniejsze jest pytanie, czy mecz będzie godny tego, żeby pokazać go całej Polsce (TV 4 planuje bezpośrednią relację)?

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]