Werner Liczka: Nie jestem w gorącej wodzie kąpany

» Oglądał pan mecz Dynami Tblisi - Wisła Kraków?
Werner Liczka, trener Górnika: - Nie. Akurat byłem w Ostrawie na spotkaniu Banika z FC Middlesbrough, ale wiem do czego pan zmierza, bo w tej sprawia miałem już kilkanaście telefonów.
» Od działaczy Wisły Kraków?
- (śmiech). Nie. Od dziennikarzy. Nikt z działaczy krakowskiego klubu się ze mną nie kontaktował. 

» Do kiedy ma pan podpisany kontrakt z Górnikiem Zabrze?
- Do lipca 2005 roku.

» Słyszał pan co w studiu Ligi Mistrzów odpowiedział Marek Koźmiński - właściciel Górnika - na pytanie, za ile by pana odstąpił innemu klubowi?
- Nie. Nie słyszałem. A co powiedział?

» Chwilę wcześniej poruszony był temat Jose Mourinho, który za 8 milionów euro zapłacone przez klub Chelesa FC Porto przeszedł do londyńskiego klubu. I w tym kontekście Marek Koźmiński stwierdził, że "Liczka zrobił w Zabrzu połowę tego co Murinho w Porto, więc kwotę odstępnego też można podzielić na pół".
- Bardzo mi się ta odpowiedź podoba, bo kolejny raz przekonuję się, że mamy z Markiem Koźmińskim podobną filozofię futbolu. Kontrakt jest kontraktem, ale poza nim są także ustne ustalenia. Gdyby jutro, czy pojutrze zgłosiły się do mnie, czy do Górnika na przykład Barcelona, Wisła Kraków, polska, albo czeska federacja z propozycją pracy, to najpierw porozmawiałbym z Markiem, a po wspólnych ustaleniach umówił się na spotkanie, żeby omówić sprawy organizacyjne i uzgodnić warunki sportowe i finansowe. Ale na razie żadnych propozycji nie mam.

» Czy schlebia panu to, że mówi się Wernerze Liczce w kontekście przejęcia drużyny najbogatszego, najlepszego klubu w Polsce?
- To jest wyróżnienie dla mnie, ale i dla klubu, w którym pracuję i dla zawodników, którzy grają w Zabrzu. Jednak ja nie jestem w gorącej wodzie kąpany. Dla mnie najważniejszy jest najbliższy mecz ligowy z Górnikiem Łęczna i GKS Katowice w Pucharze Polski. Na nich się koncentruję i na nich skupiam uwagę zawodników, bo w sporcie bardzo łatwo stracić dobre imię, a budowanie dobrej opinii trwa zwykle dość długo.

Rozmawiał: Jerzy Dusik / Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]