Wzmocnią rezerwy

Najbliższy weekend piłkarze z Roosevelta mają wolny od ekstraklasy. Na prośbę warszawskiej Legii, która przeprowadza renowację murawy na stadionie przy Łazienkowskiej, ligowy „klasyk” przełożono na koniec października. Górnik nie rozegra jednak żadnego meczu sparingowego. – Nie ma to większego sensu, bowiem tego dnia mecz ligowy grają nasze rezerwy w czwartej lidze – uważa trener Werner Liczka. – Nie idzie im najlepiej i wzmocnimy tę drużynę sporą liczbą piłkarzy pierwszej kadry. Będą mieli zaliczony mecz, a gra o punkty zawsze jest bardziej wartościowa niż towarzyska – dodaje Liczka. Górnik II jedzie tego dnia walczyć o punkty do Myszkowa.
Druga drużyna Górnika faktycznie ma tej jesieni spore problemy, czego najlepszym dowodem jest wynik ostatniego meczu ze Slavią Ruda Śląska, przegranego 0-7. W tym spotkaniu grało, w polu dwóch nominalnych... bramkarzy, co ostatnio w rezerwach Górnika staje się normą. Trener Andrzej Kobiałka ma do dyspozycji jedenastu ludzi i bez wzmocnień z pierwszej drużyny, praktycznie skazany jest na porażki.
W najbliższym czasie na pewno kibice Górnika nie ujrzą na boisku sprowadzonych w ostatnich dniach sierpnia Brazylijczyków i Nigeryjczyka, który po kontuzji trenuje indywidualnie i najwcześniej za dwa-trzy tygodnie będzie do dyspozycji trenera Liczki. Treningi wznowił już Mateusz Bukowiec. – Być może w najbliższym czasie zagra w drużynie rezerw – dodaje Wleciałowski. Odnotujmy, że ze względów osobistych z treningów został w ostatnich dniach zwolniony Kazimierz Moskal. Dziś nie wiadomo, kiedy były kapitan Górnika wróci na boisko.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]