Czy trener otworzy wino?

Cztery ostatnie mecze Górnika z Odrą kończyły się wygraną zabrzan. Wszystko więc wskazuje na to, że i tym razem trener zabrzan Werner Liczka będzie mógł otworzyć jedno z włoskich win podarowanych mu z okazji 50. urodzin przez prezesów Marka i Zbigniewa Koźmińskich. Piłkarzy Górnika jakoś nie przeraża fakt, że Odra jest niezwykle skuteczna w meczach wyjazdowych i bardzo liczą na zwycięstwo. Właściciele klubu czują jednak niewielki strach przed Mariuszem Nosalem. Były menedżer zawodnika upomniał się niedawno u nich o 150 tysięcy złotych za transfer piłkarza z Zabrza do Wodzisławia. Dodajmy, że chodzi o transfer, który był finalizowany ponad 10 lat temu. Być może Nosal przypomni Górnikowi o długu strzelając gola?

W zespole z Zabrza wystapi były gracz Odry Michał Chałbiński, który również potrafi zdobywać bramki. - Do meczów przeciwko Odrze zawsze będę podchodził z sentymentem. Wiosną strzeliłem w Wodzisławiu dwa gole, które pomogły mi się odblokować. Teraz też przechodzę ciężki okres. Po dobrym początku przyplątała się bowiem kontuzja i nie jestem w najwyższej formie - mówi Chałbiński.

- Na pewno odczuwamy respekt. Ostatnio Odra przeciwko Legii zagrała u siebie niezłe spotkanie. Z tym, że mamy bardzo dobrą defensywę i tylko Wisła Kraków ma mniej straconych goli od nas. Poza tym wciąż jesteśmy niepokonani, świadomość tego też dodaje nam skrzydeł - przekonuje Chałbiński.

Ale Odra, tak przynajmniej twierdzi kapitan Marcin Malinowski, jedzie na Roosevelta co najmniej po remis. - Ktoś powie, że Górnik nam nie leży, ale każda passa musi się kiedyś skończyć. Dawniej było inaczej. Zresztą, gdy grałem ostatnio w Ruchu, to też nie przegrałem z Górnikiem. Może moja obecność przyniesie Odrze szczęście - zastanawia się "Malina".

Odra, w tym sezonie wygrywa na wyjazdach. - Na wyjazdach nie czujemy tej presji, która przygniata nas na własnym stadionie. Poza tym lubimy grać z kontry i obecnie to nasza najgroźniejsza broń. Na Roosevelta wygra ten, kto pierwszy strzeli bramkę. Wierzę, że my - kończy Malinowski.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]