Piłkarz Odry: Górnik faworytem

W czterech ostatnich potyczkach ligowych z Górnikiem Zabrze Odra Wodzisław poniosła cztery porażki, strzelając czternastokrotnym mistrzom Polski trzy gole i tracąc... dwanaście! Ostatni raz wodzisławianie poznali smak zwycięstwa w potyczce z Górnikiem wiosną 2002 roku, gdy pokonali go w Zabrzu 3-1. Autorem jednej z bramek w tamtym pojedynku był Marcin Malinowski. 

Przed ponad dwoma laty strzelił pan gola Górnikowi i Odra odniosła zwycięstwo. Potem przeniósł się pan do Ruchu i zaczął się serial porażek. To znak, że tylko z Malinowskim w składzie zespół z Wodzisławia może wygrywać z Górnikiem?

- Bez przesady. Natomiast można zauważyć, że Górnik stał się niewygodnym rywalem dla Odry, chłopcy to powtarzają na każdym kroku, że zabrzanie im nie leżą. Chyba najwyższy czas to zmienić.

Górnik w tym sezonie nie zaznał jednak jeszcze goryczy porażki...

- Pamiętamy o tym, ale każda passa - dobra lub zła - kiedyś się kończy. My z każdym meczem gramy coraz lepiej, więc uważam, że w sobotę w Zabrzu nie stoimy na straconej pozycji. Chociaż nie mam też wątpliwości, że to gospodarze będą faworytem spotkania.

Z waszego punktu widzenia, to dobrze, czy źle?

- Chyba dobrze, bo mamy wówczas większy komfort psychiczny. Możemy wygrać, ale nie musimy. Górnik odwrotnie.

W tym sezonie lepiej wiedzie wam się w spotkaniach wyjazdowych. Z czego to wynika? Z blokady psychicznej?

- Nie ma żadnej blokady. Po prostu u siebie mamy 5-6 "setek" i nie potrafimy ich wykorzystać. Na wyjazdach są 2-3 okazje i trafiamy do siatki. Czysty przypadek.

Rozmawiał: Bogdan Nather / Sport

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]