Niedzielan łącznikiem

Górnik ostatni mecz z lubinianami rozegrał nie tak dawno temu. W okresie przygotowawczym Zagłębie pokonało jedenastkę z Roosevelta 3:1. - To będzie zupełnie inny mecz, bo też Górnik jest dziś innym zespołem. Myślę, że czas działa na naszą korzyść - twierdzi trener Werner Liczka.
Najbardziej spektakularne nazwisko, będące łącznikiem między Zagłębiem i Górnikiem to oczywiście Andrzej Niedzielan, który niechciany z Lubinie, stał się w Zabrza objawieniem ligi. Przeszłość lubińską ma na swoim koncie także Jarosław Popiela, lewy obrońca Górnika. - Kiedy PZPN rozwiązał mój kontrakt z KSZO, przeniosłem się na końcówkę sezonu do Lubina. To było tylko 1,5 miesiąca, ale bardzo intensywne, bowiem rozegrałem w tym czasie osiem spotkań. Niestety, również dwa barażowe, które zakończyły się naszą przegraną. Potem był Górnik - wspomina Popiela, którego wiernym kibicem jest rodzina. - Kiedy gramy mecze na Śląsku żona Agnieszka i dzieci zawsze są na trybunach. Popiela również uważa, że dzisiejszy mecz w niczym nie będzie przypominał tego co działo się w sparingu. - Ponoć jesteśmy faworytem. Myślę, że musimy się powoli przyzwyczajać do tej roli. Poza jednym zespołem, każdy może wygrać z każdym. We Wronkach graliśmy najsłabszy mecz w tym sezonie, a jednak udało się zremisować. Lubin to drużyna trudna do scharakteryzowania. Z jednej strony klęska na własnym boisku z Cracovią, a potem remis na boisku Legii - kończy Popiela.

W Górniku nikt nie narzeka na kontuzje. Do drużyny wraca Michał Chałbiński. Trudno nie odnotować też wypożyczenia do Lubina Łukasza Piszczka z... Herthy Berlin.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]