Laskowski, Sala i Rambo w Zielonej Górze

Trójka zawodników Górnika Zabrze, która ma pomóc w ligowych bojach zielonogórskim piłkarzom jest już w Winnym Grodzie. Bramkarz Tomasz Laskowski, pomocnik Dawid Sala i obrońca Diego Rambo w środę uczestniczyli w trzeningu Lecha.
Zabrzańskie posiłki wzięły udział w grze wewnętrznej, którą przygotował dla drużyny trener Marek Czerniawski. Szkoleniowiec był zadowolony z postawy nowych zawodników. Gra rozwiała obawy co do stanu zdrowia Brazylijczyka, który zielonogórskiej publiczności zaprezentuje się najprawdopodobniej już w sobotę w pojedynku z Inkopaxem Wrocław. 

Dla Diego Rambo, który nie ma problemów z porozumiewaniem się po polsku najgorsze jest to, że w Zabrzu zostawił swoich kolegów, za którymi będzie tęsknił.

- Nie ma problemów z językiem, bo już trochę umiem po polsku. Tęsknie za kolegami. Tam był dobry klimat. Tu też będzie - powiedział Brazylijczyk.

Na razie jednak między nowymi piłkarzami a starą kadrą Lecha jest jeszcze dystans. Po treningu zawodnicy zjedli spóźniony obiad. Pierwsze lody próbowali przełamywać najbardziej doświadczeni gracze Lecha - Wojciech Pochylski i Andrzej Sawicki, którzy zaproponowali wspólne oglądanie meczu Real - Wisła. Zabrzańskie trio wybrało jednak spacer po Zielonej Górze.

- Na razie staramy się we własnym gronie poznać miasto, sami je zobaczyć. Wiadomo, że każdy jest zajęty, bo chłopcy normalnie pracują - przyznał Dawid Sala.

Pozostali gracze Lecha liczą na to, że już wkrótce nowi piłkarze zaaklimatyzują się w zespole.

- Prezentowali się bardzo konkretnie. Myślę, że do meczu nawiążemy wspólny język i będziemy się rozumieli na boisku tak jak to powinno być. To nie jest tak, że ktoś tu przyjdzie, będzie odwalał pańszczyznę, odejdzie i nawet nie wspomni o Lechu. Musi po prostu zżyć się z zespołem. Na przykład, gdy Lech awansuje kiedyś do drugiej ligi wtedy pomyśli sobie, że pomógł w tym chłopakom - powiedział Wojciech Pochylski.

źródło: sport.zgora.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]