Michał Probierz wraca do Zabrza, żeby walczyć z Górnikiem

Los jest najlepszym reżyserem. Czy ktoś mógł przewidzieć, że uroczyście żegnany podczas ostatniego meczu poprzedniego sezonu w Zabrzu Michał Probierz pojawi się na stadionie im. Ernesta Pohla w pierwszym spotkaniu nowych rozgrywek jako rywal? A tak się właśnie stało. Były kapitan Górnika przyjeżdża do klubu, w którym grał przez ostatnie 7 lat jako zawodnik Pogoni Szczecin. 
- Przyjechaliśmy już na Śląsk w środę, bo zaraz po pucharowym spotkaniu ze Spartą Świdnica, którą pokonaliśmy 3:2, ruszyliśmy na południe Polski i zameldowaliśmy się w Gliwicach - mówi Michał Probierz. - Tu będziemy mieszkali aż do meczu z Górnikiem. To będzie dla mnie ogromne przeżycie. Nie ukrywam, że gdy tylko zostałem zawodnikiem Pogoni Szczecin i gdy ukazał się terminarz ligowych spotkań od razu zacząłem szukać pary zabrzańsko-szczecińskiej. Serce podskoczyło mi z radości, gdy okazało się, że przyjadę do Zabrza na inaugurację. Przywitam się z kibicami, których uważam za najlepszych w Polsce. W Szczecinie jest więcej fanów, dopingują głośniej, ale w Zabrzu są kibice, którzy razem z garstką piłkarzy i kilkoma działaczami potrafili utrzymać klub w pierwszej lidze w momencie, w którym wydawało się już, że wszystko się rozpada.
Te słowa płyną z serca. każdy kto zna Michała Probierza wie jednak także doskonale, że w tym samym sercy nie będzie sentymentów, gdy piłka znajdzie się już w grze. "Mały rycerz" walczyć będzie o zwycięstwo.
- W toku nie wypada mi postawić inaczej jak tylko na zwycięstwo gości - dodaje Michał Probierz. - Jestem szczęśliwy, że mogłem grać w Górniku, bo to jest klub symbol. To wielka firma, w której gra jest wyróżnieniem. Ale teraz jestem już zawodnikiem Pogoni i będę grał dla niej. Słyszałem co prawda, że od 37 lat szczecinianie nie wygrali meczu w Zabrzu, sam też się trochę do tego rekordu przyczyniłem. Ale teraz będę się starał zrobić wszystko, żeby tę passę przerwać. W sparingach trenerzy ustawiali mnie częściej w środku boiska, ale już w ostatnim sparingu i w pierwszym meczu ligi, w którym wszedłem na boisko po przerwie, zająłem miejsce na swojej ulubionej prawej pomocy. Tak też grałem w meczu pucharowym w środę. Mam nadzieję, że z prawej pomocy zaatakuję także w sobotę. A po meczu siądę sobie z kolegami, zwłaszcza z Jarkiem Popielą i pogadamy. Na boisku będziemy jednak walczyć ze wszystkich sił.
I dopiero po meczu Michał Probierz pomyśli o odwiedzeniu domu i najbliższych. Dla niego piłka nożna zawsze była na pierwszym planie i za to kibice tak go lubią. (Przepisał: TomeKSG)

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]