30 tysięcy dla Lecha Zielona Góra za współpracę

Do współpracującego z Górnikiem Zabrze Lecha Zielona Góra ma trafić dwóch piłkarzy nie mieszczących się w szerokiej kadrze Górnika - bramkarz Tomasz Laskowski (zadebiutował niedawno w ekstraklasie) oraz pomocnik Dawid Sala (ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Walce Zabrze). Wczoraj przedstawiciele Lecha przyjechali do Zabrza negocjować warunki przejścia obu piłkarzy do zielonogórskiego zespołu. Niedawno z funkcji prezesa zielonogórskiego klubu zrezygnował Jan Zelek, na co dzień pracujący na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze. Zarząd klubu wybrał nowego prezesa. Teraz jest nim Jerzy Błoszko, który do tej pory był wiceprezesem odpowiedzialnym za sprawy finansowe Lecha. Wiele czasu podczas ostatniego walnego zgromadzenia poświęcono sytuacji finansowej Lecha. Ze sprawozdania klubu wynika, że przez ostatnie siedem miesięcy zadłużenie zostało zmniejszone o ok. 60 tys. zł. W tej chwili dług Lecha to 73 tys. zł. Prawie 50 tys. zł z tej kwoty, to zobowiązania wobec piłkarzy. - Do końca sierpnia to zadłużenie powinniśmy znacznie zmniejszyć - powiedział Jerzy Błoszko. - Do naszej kasy wpłynie 20 tys. zł dotacji z Urzędu Miejskiego i 30 tys. zł od Górnika Zabrze. Nowy prezes ma jednak nadzieję na szybkie rozwiązanie kłopotów finansowych klubu. Receptą ma być kolejna próba powołania Sportowej Spółki Akcyjnej.
W ostatnim czasie do Górnika Zabrze zgodnie z umową przeszło pięciu piłkarzy Lecha - Łukasz Juszkiewicz, Paweł Wojciechowski, Piotr Leciejewski, Krzysztof Wierzbicki i Wojciech Okińczyc.

na podstawie: Gazeta WyborczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]