Brożek: Przeciwko Wiśle nie zagram

Młody, bo 21-letni Piotr Brożek, w drużynie Górnika Zabrze może uchodzić za doświadczonego zawodnika. Tylko pięciu zabrzan ma więcej meczów rozegranych w lidze niż pomocnik wypożyczony z Wisły Kraków na rok. A pod względem mistrzowskich tytułów, z dwoma złotymi medalami, ustępuje tylko Kazimierzowi Moskalowi. 

» Jak się pan czuje w Zabrzu?

- Coraz lepiej. Szybko zaaklimatyzowałem się w nowej drużynie, w której zameldowałem się razem z Kamilem Kuzerą. Kilku zawodników już znałem, z resztą drużyny poznał mnie Kazimierz Moskal, z którym razem graliśmy wcześniej w Wiśle Kraków.

» Gdzie pan mieszka?

- W Krakowie. Właśnie z Kaziem Moskalem dojeżdżam na treningi, chyba że mamy dwa treningi w ciągu dnia to wtedy zostaje u Kamila Kuzery, który już ma swój kąt w Zabrzu. Ja raczej nie myślę o przeprowadzce na Śląsk, a o samochodzie. Klub ma mi wypożyczyć jakieś auto.

» Nie czuje się pan samotnie bez brata bliźniaka?

- Paweł wybrał GKS Katowice. Chcieliśmy grać razem, ale tak się złożyło, że znaleźliśmy się w dwóch różnych klubach i w ostatniej kolejce rundy jesiennej, 20 listopada, pierwszy raz w oficjalnym meczu, zagramy przeciwko sobie.

» Na mecz z Wisłą Kraków 6 listopada też się pan szykuje?

- W tym spotkaniu nie będę grał. Wisła zawsze wypożyczając zawodnika wpisuje do umowy taki punkt, że ten piłkarz nie może grać przeciwko niej. Teraz też wpisała i przyjdzie mi mecz Górnik - Wisła oglądać z trybun.

» Czym różni się trening w Górniku od zajęć w Wiśle?

- Zmian jest w sumie niewiele. Najbardziej zaskoczyło mnie to, że trzeba być pół godziny przed treningiem i obowiązkowo przeprowadzić rozciąganie. W Wiśle też mieliśmy rozciąganie, ale nie było takiego rygoru. Reszta jednak jest podobna I Henryk Kasperczak w Wiśle, i Werner Liczka w Górnik preferują ustawienie 4-4-2. Z tym, że w Górniku nie ma takiej presji związanej z wynikiem. Dlatego łatwiej się gra, ale tak samo chce się wygrać i po meczu z Wisłą Płock wszyscy żałowaliśmy, że nie zdobyliśmy gola pieczętującego naszą dobrą grę. Powinniśmy wygrać. Spróbujemy w następnym meczu z Pogonią.

Rozmawiał: Jerzy Dusik / Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]