Mecze pod pewnym warunkiem

We wtorek, 3 sierpnia odbyła się rekontrola stadionu Górnika Zabrze. Przedstawiciele władz miasta i policji sprawdzali, w jakim stanie jest obecnie stadion i czy można na nim organizować imprezy masowe. W minionym tygodniu decyzją prezydenta Zabrza stadion został zamknięty.
- Kontrola wykazała, że nie wszystkie wskazania zostały zrealizowane, jednak zdecydowaliśmy się na wystawienie pozytywnej opinii na okres prawie dwóch miesięcy i sądzimy, że te braki zostaną usunięte a wtedy będziemy mogli wydać opinię pozytywną na dłuższy okres czasu - powiedział komendant miejski policji w Zabrzu młodszy inspektor Bogusław Buliński. 
Zgodnie z postanowieniem Komendy Miejskiej Policji, która pozytywnie zaopiniowała warunki bezpieczeństwa i porządku publicznego na stadionie przy ul. Roosevelta 81, prezydent Zabrza Jerzy Gołubowicz odwołał zakaz organizowania imprez masowych na stadionie. Jednocześnie zostaną podjęte działania mające na celu spełnienie warunków bezpieczeństwa i zapewnienie porządku publicznego przed kolejną rundą spotkań piłkarskich, ze szczególnym uwzględnieniem tych o podwyższonym stopniu ryzyka. W tym celu wykonane zostaną prace remontowe, zgodnie z przyjętym zakresem i harmonogramem.
W ramach warunkowego dopuszczenia stadionu do organizacji imprez masowych z udziałem publiczności odbędą się następujące mecze Górnika:
7 sierpnia z Pogonią Szczecin, 28 sierpnia z Zagłębiem Lubin oraz 18 września z Odrą Wodzisław.

źródło: um.zabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]