Rozmowa z Piotrem Brożkiem, piłkarzem Górnika

» Remisem z Wisłą Płock sprawiliście niespodziankę, a mogliście nawet wygrać. Pan sam miał okazję do zdobycia bramek...
Piotr Brożek: - No tak, po podaniu Michała Chałbińskiego zabrakło mi pięciu centymetrów, by sięgnąć piłki i skierować ją do pustej siatki. Ale widać, że w tej drużynie drzemie potencjał. Już sparingi ze Slavią Praga i Sigmą Ołomuniec wskazywały, że będzie nieźle, mogliśmy strzelić sporo bramek. W Płocku zabrakło nam tylko wykończenia, tej „kropki nad i”. 

» Jak pan znajduje się w zespole Górnika?

- Trener Liczka stara się wykorzystać to, że lubię operować z głębi pola, wrócić po piłkę, spróbować ją rozegrać. Nie trenowałem od początku z zespołem, ale coraz lepiej zgrywam się z partnerami, powoli łapię o co chodzi. Mam nadzieję, że w następnych meczach będzie z tego coraz lepszy efekt.

» Czy przed sezonem w klubie założyliście sobie cele, o jakie będziecie walczyć?

- Myślę, że cele określą wyniki w rundzie jesiennej. Na razie gramy na luzie, bez presji. To dobre, bo wtedy jest łatwiej. To fakt, Wisła jest stale pod presją, a gra dobrze. No, ale tam są tacy piłkarze, że sobie z tym obciążeniem radzą. W Zabrzu drużyna jest młoda, ale jednocześnie jest w niej kilku piłkarzy doświadczonych, którzy potrafią poukładać grę na boisku.

» Pan chyba nie czuje się w tym towarzystwie obco?

- No tak, z Wisły przyszli też teraz Kamil Kuzera i Marcin Szałęga. Wchodziłem do kadry Wisły, gdy grali w niej Krzysztof Bukalski i Kazimierz Moskal. Na pewno jest raźniej. Z Kaziem dojeżdżam do Zabrza z Krakowa, a czasem nocuję w Zabrzu u Kamila. Wkrótce mam jednak dostać z klubu auto na dojazdy.

» Czy zajęcia u trenera Wernera Liczki różnią się czymś od tych u Henryka Kasperczaka?

- Są bardzo podobne. Obaj trenerzy dokładnie demonstrują, co mamy wykonać. Treningi może nie są ciężkie, ale dłuższe. Nieraz do znudzenia ćwiczymy niektóre zagrywki, taktykę. Jest jedna różnica. U trenera Liczki obowiązkowo wszyscy musimy się ponaciągać pół godziny przed właściwym treningiem pod okiem Paolo Terziottiego. W Wiśle robi to tylko ten, kto chce. (Mówiąc to piłkarz dostał kartkę ze szczegółowymi rysunkami, jak ma ćwiczyć po południu na siłowni – przyp. red.).

» Chciał pan zagrać w jednej drużynie razem z bratem, Pawłem. Znowu się nie uda, bo on gra w Katowicach...

- Nasza prawdziwa siła jest we dwóch, razem moglibyśmy na boisku stworzyć coś ciekawego. No cóż, szkoda. Wszystko wskazuje na to, że 20 listopada podczas meczu Górnik – GKS zagramy po raz pierwszy przeciwko sobie. Przeciw Wiśle nie możemy grać – taką klauzulę zawiera bowiem wypożyczenie wszystkich piłkarzy „Białej gwiazdy”.

» Pana przejście do Górnika trochę się jednak przeciągało. Dlaczego?

- Były dla mnie lepsze oferty z innych klubów, ale działacze Wisły powiedzieli mi, że w grę wchodzi tylko Górnik.

» Czy w Zabrzu odwiedził już pan stare kąty?

- Jeszcze nie miałem okazji. W zabrzańskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego uczyłem się tylko przez pół roku. Trenowałem pod okiem Alojzego Łyski, mieszkałem w internacie w Sośnicy. Pamiętam, że rok wyżej uczył się Błażej Radler. Po pierwszym semestrze przeszedłem do Wisły.

Rozmawiał: Tomasz Mucha / Trybuna Śląska

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]