Sprawa jest prosta

Jeżeli napastnik Górnika pożegna Zabrze, ze składu drużyny z poprzedniego sezonu zostaną tylko Lech i Probierz.
Latem tego roku zabrzański Górnik opuściło blisko dziesięciu piłkarzy. Nie jest wykluczone, że do tej grupy dołączy jeszcze jeden. GKS Katowice jest zainteresowany sprowadzeniem na Bukową Piotra Gierczaka. Problem w tym, że piłkarz, który jest na Roosevelta od sześciu lat, ma jeszcze przez dwa sezony ważny kontrakt z klubem. 
- Trudno mi pewne rzeczy komentować. Moim zdaniem byłem wobec Piotra fair. Sprowadziliśmy latem kilku napastników i faktycznie w tej chwili mam na tej pozycji pole manewru. Jednak stawiałem na Piotrka. Moim zdaniem jest to jeden z lepszych technicznie napastników w polskiej lidze, który nigdy nie potrafił ,sprzedać" swoich możliwości w Górniku i w lidze. Wierzyłem i wierzę, że ten sezon będzie jego. Z niewolnika nie ma jednak zawodnika - twierdzi Waldemar Fornalik, trener zabrzańskiej jedenastki, który jeszcze godzinę przed wyjazdem do Krakowa na mecz z Wisłą nie był pewny, czy Gierczak znajdzie się w meczowej "osiemnastce".

Latem Górnik został wzmocniony całą grupą napastników. Z Brescii trafił na Roosevela Vlado Sladojević. Z warszawskiej Polonii został sprowadzony Tomasz Buśkiewicz. Kilka dni temu ze Szwajcarii dotarł do Zabrza certyfikal Dmitra Makriewa. - To moim zdaniem najciekawszy piłkarz z tych, których tego lata sprowadziliśmy do Zabrza - tak jeszcze kilka dni temu mówił trener Waldemar Fornalik.

- Gierczak? Na naszych piłkarzy jest popyt. Po prostu dobrze gramy. Pyta Wisła, pyta Groclin... W sprawie Gierczaka też były telefony, ale nie ma na razie żadnych konkretów. Wszystko okaże się w przyszłym tygodniu. Sprawa jest prosta. Gierczak ma ważny kontrakt z nami. Trzeba płacić, a dziś są takie czasy, że na tego rodzaju tematy zawsze można rozmawiać. Akurat w ataku mamy konkurencję... - to opinia prezesa Górnika, Zbigniewa Koźmińskiego.

Gierczak wczoraj nie pojawił się na treningu GKSu (trener Lorens pracował z tym piłkarzem w bytomskiej Polonii i w Górniku), a trener Fornalik długo zastanawiał się czy wziąć go do Krakowa na mecz z Wisłą. Edward Lorens od dłuższego czasu nie ukrywa, że potrzebuje wzmocnienia linii ataku. Czy Gierczak zasili Katowice? Decyzje pewnie zapadną w przyszłym tygodniu. W każdym razie ze składu Górnika z poprzedniego sezonu zostaliby tylko Piotr Lech i Michał Probierz.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]