Jest lepiej niż było

Najwyższy rangą w ekipie sprawdzającej stan gotowości stadionu im. Ernesta Pola do ligowej premiery 7 sierpnia był podinspektor Marek Zapiór. Byli też w "procesji" przedstawiciele komendy wojewódzkiej ze starszym aspirantem Grzegorzem Cholewą i komendy miejskiej w policji w Zabrzu, z Robertem Małkiem - sędzią piłkarskim, przedstawiciele władz miasta z wiceprezydentem Andrzejem Górą oraz gospodarze obiektu. 
Inspekcja trwała ponad godzinę. Idąc śladem poprzedniej wizyty, po której prezydent Zabrza zamknął obiekt, sprawdzano czy uwagi, które zostały zapisane tydzień temu, zostały zrealizowane.
- Stwierdziliśmy, że jest lepiej niż było - podsumował efekty spaceru podinspektor Zapiór. - To znaczy jednak, że jeszcze jest trochę uchybień.
O tym jaki i do kiedy trzeba je zlikwidować dyskutowano kolejną godzinę, aż wreszcie ustalono, że policja w środę sporządzi raport, a prezydent Zabrza, po zapoznaniu się z nim podejmie decyzję. Nikt nie wątpi, że będzie to decyzja o dopuszczeniu stadionu do organizowania imprez masowych.
Przecież mecz Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin zaplanowany został na 7 sierpnia i kibice nie wyobrażają sobie tego, żeby o godzinie 18.00 nie rozległ się tu pierwszy gwizdek. Z drugiej jednak strony gołym okiem widać było podczas wczorajszej inspekcji, że władze miasta, które mają udziały w Sportowej Spółce Akcyjnej Górnik Zabrze nie znajdują wspólnego języka z właścicielem klubu Markiem Koźmińskim. Ba, dało się wręcz zauważyć niechęć władz klubu do przedstawicieli Urzędu Miasta. A tego żadna inspekcja nie jest w stanie zmienić dopóki prezes Zbigniew Koźmiński i prezydent miasta Jerzy Gołubowicz nie będą chcieli ciągnąć sportowego wózka w jedną stronę.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]